2. Çanakkale Bienali – “Kurgusal Gerçekler, Dönüşümler”

2. Çanakkale Bienali – “Kurgusal Gerçekler, Dönüşümler”

İlki 2008 Yılında 45. Uluslararası Troia Festivali kapsamında gerçekleştirilen ve farklı ülkelerden 56 sanatçının katılımıyla kentin çeşitli mekânlarında yapılan “Şeffaf Yanılsamalar” temalı 1. Çanakkale Bienali 2.si ile devam ediyor.

20 Eylül-10 Ekim 2010 tarihleri arasında “Kurgusal Gerçekler, Dönüşümler / Made Up Realities, Transforms” temasında gerçekleşecek olan, Bienal koordinatörlüğünü İsmail Erten, etkinlik küratörlüğünü ise Seyhan Boztepe ve Denizhan Özer’in üstlendiği 2. Çanakkale Bienali’nde dünyanın çeşitli ülkelerinden 70 sanatçının eserleri, 15 mekanda sergilenecek.

Küratörler / Curators
Denizhan Özer
Seyhan Boztepe

Koordinatör / Coordinator
İsmail Erten

Asistan Küratör / Assistant Curator
Elisabeth Del Prete

Katılımcı Sanatçılar / Artists

ABD / USA
Gabriel Adams (Photo, Installation)

Almanya / Germany

Ali Dolanbay (Painting)
Anna Jakupovich (Installation)
Holger John (Drawing)
Joachim Seinfeld (Photo pentur)
Kai Bornhoeft (Photo)
Pfelder (Open space project)
Sylvia Ludtke (Painting)

Bangladeş / Bangladesh
Nazia Andaleeb (Painting)

Çek Cumhuriyeti / Chec Republic
Marek Schovanek (Installation)

Ermenistan / Armania
Arman Tadevosyan (Painting)

Fransa / France

Acm (Photo)
Ali Umut Ergin (Video)
Coline Mangold (Photo)
Francois Dereaux (Video)
Herve Szydlowski (Photo)
Lionel Loetscher (Installation, painting)
Lorand Revault (Video)
Onay Akbas (Painting)

Güney Kore / South Korea
Hyun Soo-Oh (Painting)
Park Byoung (Installation)

Gürcistan / Georgia
Ilico Zautashvili (Installation)

İngiltere / U:K:

Bruce Allan (Photo)
Elvan Erdin (Painting)
Maslen&Mehra (Photo)
Nick Morley (Print)
Oscar Murillo (Photo, video)
Simon Faithfull (Photo, video)
Stella Capes (Video, Photo)
Paul Eachus (Drawing, photo)
Victoria Rance (Photo, Sculpture)

İran / Iran
Zory Shahrakhi (Photo)

İspanya / Spain
Roger Guaus (Slayt Show, Photo)

İsviçre / Switzerland
Simone Zaug (Out door project, Photo)

Japonya / Japan
Jun’ichiro ishii (Installation)

Kanada / Canada
Alina Gavrielatos (Installation)
Lorrain Field (Photo)

Romanya / Romania
Minerva Cubbasa (Drawing)

Slovenya / Slovenia
Miha Colner (Photo)

Türkiye / Turkey

Ahmet Sipahioğlu (3D Drawing)
Ardan Özmenoğlu (Installation)
Argun Okumuşoglu (Wall installation, video)
Ali Kılıç (Installation)
Ayda Su Nuroğlu (Installation)
Caner Karakaş (İnstallation, Sculpture)
Cengiz Uğur (Painting)
Ceren Selmanpakoğlu (Installation, photo)
Dilara Akay (Installation)
Evren Sungur (Painting)
Gül Ilgaz (Video)
Hakan Onur (Painting)
Haydar Özay (Painting)
Hülya Toksöz (Digital Print)
İbrahim Koç (Installation)
İlhan Tibet (Photo)
İstanbul Dans Tiyatrosu (Dance)
Meryem Denizkıran (Installation)
Murat Germen (Digital Photo)
Mustafa Horasan (Installation)
Onur Demirbasa (Dance, Performance)
Özgür Korkmazgil (Painting)
Pet 05 (Street Art, Grafiti)
Resul Aytemur (Painting)
Rıfat Şahiner (Painting)
Selahattin Yıldırım (Painting)
Suat Anar (Painting)
Şinasi Günes (Video)
Turan Aksoy (Video)
Uğurcan Akyüz (Painting)
Umut Germeç (Installation)
Yeşim Şahin (Sculpture)
Zeynep Bingöl Çiftçi (Digital Photo)

Yeni Zelanda / New Zealand
Lisa Benson (Photo)

Yunanistan / Greece

Anna Maria Pinaka (Video)
Tita Bonatsou (Photo)
Maria Dimitriou (Digital Print)

(Küratörler sanatçı listesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.)

Mekanlar

Fevzipaşa Mahallesi Metruk Mekanlar
Çanakkale Deniz Müzesi
Belediye Eski Deposu (Otogar içi)
Halk Bahçesi Su Deposu
Kordon Marina
Kordon Marina Çekek Yeri
Eski Ermeni Kilisesi
Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi
Yazar ve Sanatçı Evi
Korfmann Kütüphanesi
Eski Er Hamamı
ÇOMÜ Kültür Evi

Filtreler:

Yorumunuz