Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
BİR İŞLETME SAHİBİ MİSİNİZ?
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi

: Ocak 25, 2011 | Eğitim Haberler | Görüntülenme: 1.542
Reklam Reklam

Çanakkale’de 2010-1011 eğitim öğretim yılında öğrenime başlayan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri 5 aydan buyana okullarına kavuşamamanın çilesini çekiyor.

Çanakkale Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ehliman Uz, 2010-2011 eğitim öğretimi yılında ilk kez öğrenime başlanan okulda 57’si kız, 33’ü de erkek olmak üzere toplam 90 öğrencinin bulunduğunu belirterek, “Şanki Fen Lsesi’nin bulunduğu yerde öğrencilerimiz eğitim ve öğretim görecekti. Ancak Milli Eğitim müdürümüz yeni Fen Lisesi’nin yapım çalışmalarının uzun süreceği belirterek birkaç ay süre ile öğrencilerimizin Çanakkale Lisesi’nin bulunduğu yerde öğrenim göreceğini söyledi. Bizlerde bu sözlere inanarak sabırla bekledik. Ancak her seferinde bu süre uzatıldı ve okulların ilk dönemi tamamlanma aşamasına geldi. Çocuklarımız halen Çanakkale Lisesi’nin bulunduğu yerde 3 sınıfta büyük zorluklar altında öğrenim görmeye çalışıyor. Çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. 23 yatılı öğrencimiz var. Bunlar da kaldıkları yerde büyük sorunlar yaşıyor. Milli Eğitim Müdürümüze ve valimize okulumuzla ilgili sorunumuzu defalarca ilettik. Her seferinde sorunun çözüleceğini belirttiler. Ancak bu sorun bir türlü çözülmedi. Bizler ikinci dönem çocuklarımızın daha önce açıklandığı gibi Fen Lisesi’nin bulunduğu binada eğitimlerini sürdürmesini istiyoruz. Başbakanız kısa bir süre önce Ankara’da valilerle yaptığı toplantıda “Okulları dolaşacaksınız ve ayağında ayakkabı olmayan öğrenciyi bulup sorununu çözeceksiniz” demişti. Biz ayakkabı değil, okulumuzu istiyoruz. Başbakanımız da bu sesimizi duysun. Biz okulumuzu istiyoruz” dedi.

Okul Aile Birliği Ehliman Uz, yönetim kurulunda bulunan Hüseyin Acar ile birlikte yaptığı açıklamada okullarına kavuşana kadar mücadelelerinin süreceğini sözlerine ekledi.

İHA

BU İÇERİK İÇİN ARAMA MOTORU KILAVUZ SÖZCÜKLERİ: çanakkale koleji fiyatları
YORUMLAR
SON HABERLER
GÖRSEL/LER
Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi
Yalova Restaurant
Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
ÇTSO Evi
↓ YENİ KURUMSAL ÜYELERİMİZ // TÜMÜ
KURUMSAL ÜYELERİMİZDEN...
1997
KONAKLAMA
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.
Reklam Alanı
STK'lardan...
KÜLTÜR & SANAT [TÜMÜ]
Fotoğraflarla Truva Atı'nın İzinde
İŞ DÜNYASI [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SİYASET [TÜMÜ]
SAĞLIK [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SPOR [TÜMÜ]
Çanakkale Dardanelspor