Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 1.595 Görüntülenme

  Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Ocak 25, 2011
  Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi

  Çanakkale’de 2010-1011 eğitim öğretim yılında öğrenime başlayan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri 5 aydan buyana okullarına kavuşamamanın çilesini çekiyor.

  Çanakkale Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ehliman Uz, 2010-2011 eğitim öğretimi yılında ilk kez öğrenime başlanan okulda 57’si kız, 33’ü de erkek olmak üzere toplam 90 öğrencinin bulunduğunu belirterek, “Şanki Fen Lsesi’nin bulunduğu yerde öğrencilerimiz eğitim ve öğretim görecekti. Ancak Milli Eğitim müdürümüz yeni Fen Lisesi’nin yapım çalışmalarının uzun süreceği belirterek birkaç ay süre ile öğrencilerimizin Çanakkale Lisesi’nin bulunduğu yerde öğrenim göreceğini söyledi. Bizlerde bu sözlere inanarak sabırla bekledik. Ancak her seferinde bu süre uzatıldı ve okulların ilk dönemi tamamlanma aşamasına geldi. Çocuklarımız halen Çanakkale Lisesi’nin bulunduğu yerde 3 sınıfta büyük zorluklar altında öğrenim görmeye çalışıyor. Çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. 23 yatılı öğrencimiz var. Bunlar da kaldıkları yerde büyük sorunlar yaşıyor. Milli Eğitim Müdürümüze ve valimize okulumuzla ilgili sorunumuzu defalarca ilettik. Her seferinde sorunun çözüleceğini belirttiler. Ancak bu sorun bir türlü çözülmedi. Bizler ikinci dönem çocuklarımızın daha önce açıklandığı gibi Fen Lisesi’nin bulunduğu binada eğitimlerini sürdürmesini istiyoruz. Başbakanız kısa bir süre önce Ankara’da valilerle yaptığı toplantıda “Okulları dolaşacaksınız ve ayağında ayakkabı olmayan öğrenciyi bulup sorununu çözeceksiniz” demişti. Biz ayakkabı değil, okulumuzu istiyoruz. Başbakanımız da bu sesimizi duysun. Biz okulumuzu istiyoruz” dedi.

  Okul Aile Birliği Ehliman Uz, yönetim kurulunda bulunan Hüseyin Acar ile birlikte yaptığı açıklamada okullarına kavuşana kadar mücadelelerinin süreceğini sözlerine ekledi.

  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Eğitim Haberler
  BU İÇERİK İÇİN ARAMA MOTORU KILAVUZ SÖZCÜKLERİ: çanakkale koleji fiyatları
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinin Okul Çilesi Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER