Doğa Pazarı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Reklam Alanı Doğa Pazarı Rosense Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • Çanakkale Belediye Meclisi’ne İmar Planı Tadilatlarıyla İlgili Dava

  Çanakkale Belediye Meclisi’ne İmar Planı Tadilatlarıyla İlgili Dava
  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Kasım 22, 2012

  Çanakkale Belediyesi’nde aralarında eski ve yeni belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 39 kişi hakkında “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla dava açıldı.

  2008 – 2011 yılları arasında Belediye Meclisi’nin bazı kararlarla yapılan imar planı tadilatlarının imar mevzuatına aykırılık teşkil ettiği iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin incelemesi sonucunda plan tadilatı mevzuatına aykırılık belirlendiği öne sürüldü. Bu kapsamda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile eski ve yeni belediye meclisi üyelerinin aralarında bulunduğu 39 kişi hakkında Çanakkale Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açıldığı belirtildi.

  Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianamede şu ifadelere yer verildi:
  “Haklarındaki iddialara ilişkin olarak ön inceleme raporuna dayanarak şüpheliler hakkında İçişleri Bakanınca 21.09.2011 tarihinde soruşturma izni verilmesine karar verildiği, şüphelilerin yaptığı itiraz üzerine Danıştay 1. Dairesi’nin 2011/2196 esas 2012/277 karar sayılı kararıyla ilgililere isnat edilen eylemlerin haklarında soruşturma yapılmasını gerektirecek nitelikte bulunduğu anlaşıldığından, soruşturma izni verilmesine ilişkin karara yapılan itirazın reddine karar verildiği, şüpheliler alınan savunmalarında üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini beyan etmişseler de mülkiye müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda tanzim edilen ön inceleme raporunda ayrıntılı olarak belirtildiği üzere, şüphelilerin bahsi geçen belediye meclisi kararlarıyla açıkça imar mevzuatına aykırı imar plan tadilatının yapılmasını sağlamak suretiyle üzerlerine atılı müsnet görevi kötüye kullanmak suçunu işledikleri, her alınan belediye meclis kararının ayrı suç olarak kabul edilmesi ve bu şekilde kimi şüpheliler hakkında görevi kötüye kullanma suçunun birden fazla işlendiğinin kabul edilmesi gerektiği anlaşılmakta. Şüphelilerin yargılamasının mahkemenizce yapılarak, eylemlerine uyan sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi talep ve iddia olunur.”

  [Kaynak: Haberler.com]

  [Görsel: Arşiv]

  KATEGORİLER: Genel Haberler
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale Belediye Meclisi’ne İmar Planı Tadilatlarıyla İlgili Dava Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  SİZİN YORUMLARINIZ ?