Çanakkale Halk Eğitim Merkezi’nde Kurs Atağı

Çanakkale?de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen mesleki teknik eğitim ile sosyal ve kültürel kurslar başladı.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı, müdürlük olarak vatandaşların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli dallarda kurslar açtıklarını belirterek, ?Geçtiğimiz yıllara göre bu sene kurslarımıza çok yoğun bir ilgi var. Bunun için kurs sayımız ile çeşidini arttırmak zorunda kaldık. İl merkezinde bilgisayar kullanımı ve operatörlüğü, kalorifer ateşçiliği, doğalgaz kullanımı, konfeksiyon makineleri bakımı onarımı ve kullanımı, güzel konuşma diksiyon, hızlı okuma teknikleri, benim ailem, anne çocuk eğitimi, ana kız okuldayız okuma yazma kursu, avcı eğitimi, satranç, el sanatları, ahşap boyama, kumaş boyama, ev mefruşatı, folyo, çiçek, kordela, takı tasarım, Atatürkçülük, girişimcilik, giyim temel tekamül, saç bakımı ve yapımı, manikür ve pedikür, İngilizce 1. ve 2. kademe, tiyatro, keman, bağlama öğretimi 1 ve 2. kademe, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, ront öğretimi, masa tenisi, voleybol, basketbol, badminton ve dart kurslarımız başladı. 48 daldaki 230 kursumuzda toplam 4 bin 470 kursiyerimiz eğitimlerini sürdürüyorlar. Kurslarımızın sonunda başarılı olanlara belgeleri törenle verilecek? dedi.

Hamit Saygılı, gelen talepler doğrultunda yeni kurslar açılacağını da belirterek, ?Buna göre emlak komisyonculuğu, amatör sandal kullanımı, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı?nı tanıma ve tanıtma, kurban kesim elemanı yetiştirme ve geliştirme ile Bocce kurslarını da kısa sürede açacağız. Kurslarımıza kayıtlarımız yıl boyunca sürecek. Amacımız halkımıza en iyi hizmeti vererek onları arzu ettikleri konularda bilgilendirip eğitimden geçirmek? dedi.
İHA

27 yorum

BÜTÜN ÇANAKKALE HALKINA SELAMLAR BEN ÇANAKKAALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ YENİCE MESLEK YÜKSEK OKULUNDA SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM.OKULUMUZDA BİR HALK OYUNLARI EKİBİ OLMASINA KARŞILIK ERKEKLER TARAFINDAN TARAFINDAN TALEP OLMADIĞI İÇİN SADECE KIZLAR OYNUYOR BENDE SOSYAL AKTİVİTELERDE BULUNMAYI ÇOK SEVİYORUM DEVAMLI BİRŞEYLERLE MEŞGUL OLMAK KENDİMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM.ÇANAKKALE MERKEZDE SİVİL HALK OYNLARI EKİBİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM VE BENDE ÇOK KATILMAK İSTİYORUM AMA ULAŞIM SORUNUM VAR ÖĞRENCİ OLDUĞUM İÇİNDE MADDİ KONUDA SIKINTI YAŞIYORUM.ACABA YENİCEDEDE BİR EKİP KURULSA YADA ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİNİN BÜNYESİNDEKİ TÜM FAKÜLTE VE YÜKSEK OKULLARDAN ÖĞRENCİLERİN KATILIMI İLE BİR GRUP KURULSA SÜPER BİR ORGANİZASYON OLUR BÖYLE BİRŞEY MÜMKÜNMÜ YARIŞMALARA GİDİLMESİ TURNELER GİBİ VS. SAYGILARIMLA

merhaba ben geliboludan yazıyorum benim sormak istediğim ustaöğretici olmak için ne yapmam gerektiği onu merak ediyorum bana cevap yazarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

ben çanakkale halk eğitimde tiyatro kursu var mı die soracaktm şimdiden herkese teşekkürler

Halk eğitim merkezi kursları hakkında bilgi almak istiyorum.Özellikle Bağlama kursu var mı varsa kayıt şartları nedir ne zaman kayıt olabiliriz. Bu konu hakkında bilgi verebilecek varmı ?

halk eğitim merkezi kurslarında usta öğretici olarak çalışmak istiyorum. bunun için aranan şartlar nelerdir?

merhaba.ebru sanatçısı ve eğitmeniyim.halk eğitim merkezi kurslarında usta öğretici olarak görev almak istiyorum.bu konuda bilgi almam mümkünmü?

ebbru kursu veya aşcılık kursu açılsın istiyorum varsa da bilgilendermenizi istiyorum teşekküler

BEN USTALIK BELGESİ İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM YADIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

kayıtlar baslayalı baya oldu simdi kayıt olsak derslerde eksiklerimizi nasıl kapatıcaz bire bir ilgilenirlermi gitar kursu için soruyorum

bnde öğrenciyim ve bedava almanca kursu wr mı onu öğrenmk istemiştm eğer wrsa gelmeyi düşünürüm şimdidn cevaplarınınz için sağolun

ben selcuk üniversitesi giyim ögretmenligi bölümünden mezun oldum halk egitimde hocalık yapmak istiyorum ve bunun icin ne yapmam gerektigi konusunda yardımcı olmanızı istiyorum bu konuda benı bigilendirirmisiniz

muhasebe ile ilgili bilgileri öğrenemek istiyorum yardımcı olurmusunuz? ve küçükkuyuda oturuyorum.

ıyı gunler
okul öncesı öğretmenliği için 60 saatlik uyum
programını suanda kocaelı ve denızlı halkeğitim merkezlerı verıyormus.sızde bu programı verecekmisizniz ?ya da ne zaman? bilgi alabılırmıyım?

mrb ben keman kursu 2.kademe kayıtlarının hangi tarihler aralığında yapılacağını öğrenebilir miyim?

merhaba ben çanakkalede girişimcilikle ilgili herhangi bir kurs veriliyor mu? veriliyorsa hangi kurum tarafından veriliyor?nasıl ulaşabilirim? beni yönlendirirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

mrb ben çanakkalede ingilizce ve diksiyon kursu açılıyormu açılıyorsa başvuru tarihleri hakkında bilgi edinmek istemiştim..bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

mrh. ben 4 yasındakı kızımı yüzme ve jimlastik kursuna göndermek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

Yoruma Kapalı