Reklam Alanı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Ayhan Gider Reklam Alanı Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yeni kayıt olacak öğrencilere uyarılar

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yeni kayıt olacak öğrencilere uyarılar
  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Ağustos 20, 2008 / 25.656 Görüntülenme

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yeni kayıt olacak öğrencilere çeşitli uyarılarda bulundu.

  ÇOMÜ yetkilileri, kayıt olacak öğrencilerin bazı kurallara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yetkilileri; “Üniversitemize yeni kayıt olacak öğrenciler kayıt sırasında sorun yaşamamaları için bir takım önlemler alması gerekiyor. Öğrenciler kayıt sırasında lise diplomasının aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesini yanlarında getirmeliler. 2008 ÖSYS Sonuç Belgesi, noter tasdikli nüfus cüzdanı örneği, ikametgah belgesi, askerlik belgesi, 12 adet 4,5×6 cm. ebadında fotoğraf, öğrenci katkı payı banka dekontu, Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu?na kayıt yaptıracak öğrencilerle, Özel Yetenek Sınavı sonucu müzik öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin, bu bölümlerdeki derslere devam etmesine engel olacak bir durumu olmadığına dair sağlık raporu; ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alan/kol/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunu gösterir resmi belgelerini yanlarında hazır bulundurmalılardır.” dediler.
  Posta ile kayıt yapılmıyor
  Kayıt için bazı önemli noktalara da değinen yetkililer; “Adayların bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. Yükseköğretim Kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir. Yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar” diye konuştular.
  Kayıtlar Eylül ayında
  2008 yılı adayların kayıt takvimi hakkında da bilgi veren üniversite yetkilileri; ” Üniversitemize yeni kayıt olacak adaylar 1 Eylül tarihinden itibaren kayıt olacakları bölgelere gelip kayıtlarını yaptırabilecekler. İlçelerde bulunan okullarımızda da kayıt tarihleri aynı olacak. Bu süre zarfında kayıt yaptıramayanlar okula alınamayacak” dediler.

  [Haber ve Fotoğraf Kaynağı: çanakkale olay]

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Üniversite
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yeni kayıt olacak öğrencilere uyarılar Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları