Reklam Alanı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Reklam Alanı Reklam Alanı Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Ekim 29, 2008

  29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 85. yıldönümü 253 bin şehidin verildiği Çanakkale’de coşku içinde kutlandı. Törene izlemek için sivil kıyafetleri ile tribünleri dolduran 116. Er Eğitim Alayı’ndan bin 500’e yakın Mehmetçiğin “Her Türk asker doğar ve “Akan kan bayrak için” şeklindeki sloganları büyük akış aldı.

  Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  18 Mart Stadyumu’ndaki törenler Vali Orhan Kırlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tümamiral Serdar Dülger ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın vatandaşların bayramımı kutlaması ile başladı. Törende bir konuşma yapan Vali Orhan Kırlı, Cumhuriyetin 85. yıldönümünü coşku içinde kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Geride kalan 85 yılda elde ettiğimiz bu kazanımlarla geleceğe doğru özgüven ve emin adımlarla yolumuzda yürümeye devam ediyoruz. Bilmeliyiz ki, Türkiye’yi bulunduğu çizgiden daha ileri
  hedeflere taşımak ve uluslararası alanda rekabet gücü yüksek bir devlet haline getirmek için çalışkan, üretken ve yenilikçi bir toplum oluşturmak zorundayız. Türkiye’yi ekonomide, savunmada, bilim ve teknolojide kültür ve sanatta, eğitim, sağlık ve sporda dünyanın sayılı ülkeleri arasına sokmak, Türk gençliğinin en yüksek ülküsü ve düsturu olmalıdır” dedi.

  Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  Yapılan konuşmaların ardından şiirler okundu ve folklor gösterileri yapıldı. Tören resmi geçit ile sona erdi. Öte yandan 116 Er Eğitim Alayı’ndan törenleri izlemek için sivil kıyafetleri ile gelen bin 500’e yakın Mehmetçik, “Her Türk asker doğar”, “Akan kan bayrak için” ve “Her şey vatan için” şeklindeki sloganlar attı. Muharip Gaziler Derneği’ne bağlı gazilerin tören alanına gelişleri halkı gururlandırdı. Bin 500’e yakın Mehmetçiğin “Türkiye sizinle gurur duyuyor” sloganları altında tören alanına gelen gazilerin bir kısmı gözyaşlarına hakim olamadı.
  İHA

  Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  KATEGORİLER: Genel Haberler
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  SİZİN YORUMLARINIZ ?