Reklam Alanı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Ayhan Gider Reklam Alanı Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • Çanakkale’de Olaylı Eylem

  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Eylül 11, 2013 / 2.079 Görüntülenme

  Hatay’ın Antakya ilçesinde, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve “savaşa hayır” yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan Ahmet Atakan’ın olaylar sırasında hayatını kaybetmesi yurdun birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale’de de protesto edildi. Protesto gösterisinde Çevik Kuvvet polisi ile göstericiler arasında çıkan arbede sonucu aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.  “ODTÜ’ye destek”, “Abdullah Cömert’in katillerinin cezalandırılması” için ve “Suriye’de bir müdahale”ye karşı düzenlenen eylemlere destek vermek için toplanan grubun eylemleri sırasında Ahmet Atakan isimli eylemcinin hayatını kaybetmesi üzerine Çanakkale’de düzenlenen protesto yürüyüşü Özgürlük Parkı’nda buluşan yaklaşık 200 kişilik protestocu grubun pankart açarak AK Parti il binası önüne doğru yürümesiyle başladı. Polisin birçok kez 2911 Sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu’na muhalefet ettikleri uyarısında bulunarak dağılmalarını istediği grup, Yalı Caddesi’ndeki AK Parti binasının önüne gelerek yaşananları sloganlar eşliğinde protesto etti. Göstericiler arasından bir grubun AK Parti binası önünde bekleyen Çevik Kuvvet polisine yumurta attığı eylem sırasında Çevik Kuvvet polisi ile protestocular arasında arbede yaşandı. Arbede sonucunda Çevik Kuvvet polisi göstericilere biber gazı ile müdahale etti. Biber gazından etkilenerek baygınlık geçiren bir sivil polis hastaneye kaldırılırken, polise ilk müdahaleyi eylemciler arasında yer alan bir doktor yaptı.

  Çıkan olaylarda aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  GÖZALTILAR SERBEST
  Hatay’ın Antakya ilçesinde, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve “savaşa hayır” yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan Ahmet Atakan’ın olaylar sırasında hayatını kaybetmesi yurdun birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale’de de protesto edilmiş, protesto gösterisinde Çevik Kuvvet polisi ile göstericiler arasında çıkan arbede sonucu aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişi gözaltına alınmıştı. 14 yaşındaki kız öğrenci olay akşamı serbest bırakılırken, gözaltına alınan diğer iki kişinin ise bugun sevk edildikleri mahkemece adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

  Güncelleme: 11 Eylül 2013 Çarşamba Saat 21.00

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Genel Haberler Manşet
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları