Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
BİR İŞLETME SAHİBİ MİSİNİZ?
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Çanakkale’de Olaylı Eylem

: Eylül 11, 2013 | Genel Haberler Manşet | Görüntülenme: 1.805
Reklam Reklam

Hatay’ın Antakya ilçesinde, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve “savaşa hayır” yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan Ahmet Atakan’ın olaylar sırasında hayatını kaybetmesi yurdun birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale’de de protesto edildi. Protesto gösterisinde Çevik Kuvvet polisi ile göstericiler arasında çıkan arbede sonucu aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.“ODTÜ’ye destek”, “Abdullah Cömert’in katillerinin cezalandırılması” için ve “Suriye’de bir müdahale”ye karşı düzenlenen eylemlere destek vermek için toplanan grubun eylemleri sırasında Ahmet Atakan isimli eylemcinin hayatını kaybetmesi üzerine Çanakkale’de düzenlenen protesto yürüyüşü Özgürlük Parkı’nda buluşan yaklaşık 200 kişilik protestocu grubun pankart açarak AK Parti il binası önüne doğru yürümesiyle başladı. Polisin birçok kez 2911 Sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu’na muhalefet ettikleri uyarısında bulunarak dağılmalarını istediği grup, Yalı Caddesi’ndeki AK Parti binasının önüne gelerek yaşananları sloganlar eşliğinde protesto etti. Göstericiler arasından bir grubun AK Parti binası önünde bekleyen Çevik Kuvvet polisine yumurta attığı eylem sırasında Çevik Kuvvet polisi ile protestocular arasında arbede yaşandı. Arbede sonucunda Çevik Kuvvet polisi göstericilere biber gazı ile müdahale etti. Biber gazından etkilenerek baygınlık geçiren bir sivil polis hastaneye kaldırılırken, polise ilk müdahaleyi eylemciler arasında yer alan bir doktor yaptı.

Çıkan olaylarda aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

GÖZALTILAR SERBEST
Hatay’ın Antakya ilçesinde, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve “savaşa hayır” yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan Ahmet Atakan’ın olaylar sırasında hayatını kaybetmesi yurdun birçok ilinde olduğu gibi Çanakkale’de de protesto edilmiş, protesto gösterisinde Çevik Kuvvet polisi ile göstericiler arasında çıkan arbede sonucu aralarında 14 yaşındaki bir kız öğrencinin de yer aldığı, bir öğretmen ve bir üniversite öğrencisi üç kişi gözaltına alınmıştı. 14 yaşındaki kız öğrenci olay akşamı serbest bırakılırken, gözaltına alınan diğer iki kişinin ise bugun sevk edildikleri mahkemece adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Güncelleme: 11 Eylül 2013 Çarşamba Saat 21.00

ETİKETLER: ,
YORUMLAR
SON HABERLER
HABERİN VİDEOSU & GÖRSEL/LER
Yalova Restaurant
Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale’de Olaylı Eylem Çanakkale TV
ÇTSO Evi
↓ YENİ KURUMSAL ÜYELERİMİZ // TÜMÜ
KURUMSAL ÜYELERİMİZDEN...
2916
KONAKLAMA
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.
Reklam Alanı
STK'lardan...
KÜLTÜR & SANAT [TÜMÜ]
Fotoğraflarla Truva Atı'nın İzinde
İŞ DÜNYASI [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SİYASET [TÜMÜ]
SAĞLIK [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SPOR [TÜMÜ]
Çanakkale Dardanelspor