Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
BİR İŞLETME SAHİBİ MİSİNİZ?
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor

: Mayıs 24, 2012 | Çevre Genel Haberler | 906
Reklam Reklam

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü, halkın yoğun olarak kullandığı plajlarda yüzme suyu kalitesini belirlemek için numune alma çalışmalarına başlayacak.

“Yüzme Suyu kalitesi Yönetmeliği” kapsamında yüzme alanlarındaki suların kalite kontrolünün sağlanması için yürütülecek çalışmalar, yüzme sezonu öncesi ilgili kurum temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirilecek.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte halkımız, ilimizin deniz kıyılarında bulunan plajlarında yüzmeye başlayacaklardır. “Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği” çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da 28 noktadan su numunesi alınacak. Alınan ilk deniz suyu numuneleri mavi bayrak izlemesi sebebiyle Ayvacık ilçemize ait olup, halk sağlığı laboratuarında yapılan analiz sonuçları uygun bulunmuştur” denildi.

15 günlük periyotlarla alınacak deniz suyu numunelerinin analiz sonuçlarının laboratuarca belirlenmesinin ardından kamuoyuna açıklanacağı kaydedildi. Halk plajlarının yanı sıra, mavi bayrak almaya hak kazanan, Ayvacık sahil kıyısındaki 5 plajda bulunan 7 turistik tesisin de mavi bayrak kapsamında izlenmesine devam edileceği belirtildi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü, son olarak geçtiğimiz sene deniz sezonu sonunda, 29 Eylül 2011 tarihinde Çanakkalelilerin yoğun olarak kullandığı Güzelyalı’daki İntepe Gençlik Kampı, Dardanos Plajı, Kepez Halk Plajı ve yeni Kordon Halk Plajından numune almış, yapılan tetkikler sonunda 4 plaja da “temiz” raporu verilmişti.

İHA

YORUMLAR
SON HABERLER
GÖRSEL/LER
Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor
Yalova Restaurant
Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
ÇTSO Evi
↓ YENİ KURUMSAL ÜYELERİMİZ // TÜMÜ
KURUMSAL ÜYELERİMİZDEN...
1659
KONAKLAMA
  • Siz de Kurumsal Üyemiz olarak işletmenizle ilgili haberlerinizi ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.
Reklam Alanı
STK'lardan...
KÜLTÜR & SANAT [TÜMÜ]
Fotoğraflarla Truva Atı'nın İzinde
İŞ DÜNYASI [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SİYASET [TÜMÜ]
SAĞLIK [TÜMÜ]
Reklam Alanı
SPOR [TÜMÜ]
Çanakkale Dardanelspor