Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 989 Görüntülenme

  Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Mayıs 24, 2012
  Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor

  Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü, halkın yoğun olarak kullandığı plajlarda yüzme suyu kalitesini belirlemek için numune alma çalışmalarına başlayacak.

  “Yüzme Suyu kalitesi Yönetmeliği” kapsamında yüzme alanlarındaki suların kalite kontrolünün sağlanması için yürütülecek çalışmalar, yüzme sezonu öncesi ilgili kurum temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirilecek.

  İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte halkımız, ilimizin deniz kıyılarında bulunan plajlarında yüzmeye başlayacaklardır. “Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği” çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da 28 noktadan su numunesi alınacak. Alınan ilk deniz suyu numuneleri mavi bayrak izlemesi sebebiyle Ayvacık ilçemize ait olup, halk sağlığı laboratuarında yapılan analiz sonuçları uygun bulunmuştur” denildi.

  15 günlük periyotlarla alınacak deniz suyu numunelerinin analiz sonuçlarının laboratuarca belirlenmesinin ardından kamuoyuna açıklanacağı kaydedildi. Halk plajlarının yanı sıra, mavi bayrak almaya hak kazanan, Ayvacık sahil kıyısındaki 5 plajda bulunan 7 turistik tesisin de mavi bayrak kapsamında izlenmesine devam edileceği belirtildi.
  Halk Sağlığı Müdürlüğü, son olarak geçtiğimiz sene deniz sezonu sonunda, 29 Eylül 2011 tarihinde Çanakkalelilerin yoğun olarak kullandığı Güzelyalı’daki İntepe Gençlik Kampı, Dardanos Plajı, Kepez Halk Plajı ve yeni Kordon Halk Plajından numune almış, yapılan tetkikler sonunda 4 plaja da “temiz” raporu verilmişti.

  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Çevre Genel Haberler
  BU İÇERİK İÇİN ARAMA MOTORU KILAVUZ SÖZCÜKLERİ: dardanos plajı
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale’de Sahillerden Su Numunesi Alınıyor Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER