Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 2.567 Görüntülenme

  Çanakkaleli Köylüye İhbarname Şoku

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Ocak 8, 2009
  Çanakkaleli Köylüye İhbarname Şoku

  İstanbul’da Boğaz Köprüsü’nden geçmediği halde traktörüne idari para cezası kesilen Çanakkaleli köylü Nihat Yaykın, posta ile gelen ihbarnameyi alınca şoke oldu.

  nihat yaykin 2 Çanakkaleli Köylüye İhbarname Şoku

  Yaşamını yıllardır Çanakkale’de sürdürdüğünü belirten Nihat Yaykın (54), 1974 model traktörünün 83 yaşındaki babası Hüseyin Yaykın’ın üzerine kayıtlı olduğunu belirterek, “Önceki gün köydeki kahveye gelen postacı bana bir ihbarname verdi. Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkez Başmüdürlüğü’nden gönderilen ihbarnamede, 17 AS 017 plakalı traktörüm ile 9 Şubat 2001 saat 07.35′de İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki OGS gişesinden ücretsiz olarak geçip kaçtığım belirtiliyor ve idari para cezası ile birlikte 15 YTL ödemem isteniyor. Bu durum kesinlikle mümkün değil. Ben hayatımda traktörümle İstanbul’a gitmiş değilim. Boğaz Köprüsü’nü bile televizyonlardan görüyorum. 2001 yılında olduğu iddia edilen bu olayla ilgili yazının 8 yıl sonra elime gelmesi de oldukça düşündürücü. İhbarname elime geldiğinde köylülerin hepsi güldü. Gülünmeyecek bir olay da değil. Traktörle İstanbul’da benim ne işim olur? Bu konunun düzeltilmesi için önce emniyete, ardından da Karayolları’na gittim. Herkes, ‘Bizimle alakalı değil’ deyip geçiştiriyor. Avukat tutsam bu paranın kim bilir kaç katını vereceğim. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.
  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Genel Haberler
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Çanakkaleli Köylüye İhbarname Şoku Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER