Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 2.989 Görüntülenme

  Çanakkale’nin İlk Bayan Otobüs Şoförü

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Mart 8, 2010
  Çanakkale’nin İlk Bayan Otobüs Şoförü

  Çanakkale’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilk defa bayan şoför bir günlüğüne özel halk otobüsü ile trafiğe çıktı.

  Çanakkale’nin tek otobüs ehliyetine sahip olan bayan şoför Nezahat Kuşku, sabahın ilk saatlerinde Çanakkale-Kepez hattında yolcu taşıyan belediye denetimli halk otobüsünde ustalığını gösterdi. İlk seferine 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde çıkan Kuşku’ya en büyük desteği ise meslektaşları verdi.

  Kadınların da bu işi rahatlıkla yapabileceğini göstermek amacıyla bir günlüğüne de olsa direksiyon başına geçtiğini belirten Nezahat Kuşku, “Bayanları temsil ettiğim için çok mutluyum. Bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü canı gönülden kutluyorum. Kadınlarımıza örnek olmak amacıyla bugün otobüs kullanacağım. Erkeklerin yapmış olduğu işi bayanlarından yapabileceğini göstermek amacıyla bayanlarımıza ve halkımıza sürpriz yapmak istedik. Direksiyon başına geçmemi sağlayan Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Çanakkale Özel Halk Otobüsleri 18. Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bali Günay da Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek, “Çanakkale’de halk otobüslerinin Türkiye’de bir örnek olduğu gösterdik ve bayan şoförümüzün bir gün süre ile şehir içinde sefere çıkmasını sağladık. İnşallah bütün illerimizde böyle bayan şoförlerimizi görürüz” diye konuştu.

  Yapılan konuşmaların ardından bayan şoför Nezahat Kuşku, şehir içinde bir günlüğüne de olsa başarıyla kullandığı otobüste direksiyon salladı.

  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Genel Haberler
  BU İÇERİK İÇİN ARAMA MOTORU KILAVUZ SÖZCÜKLERİ: bayan otobüs şoförü,otobüs şöförü,KADIN OTOBÜS ŞÖFÖRÜ,bayan şoför
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Çanakkale’nin İlk Bayan Otobüs Şoförü Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER