Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 9.229 Görüntülenme

  Kendi İmkanlarıyla Artezyen Kuyusu Açıyor

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Kasım 19, 2009
  Kendi İmkanlarıyla Artezyen Kuyusu Açıyor

  Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Çomaklı köyünde yaşamını sürdüren Ümit Arıcı, bahçesinde ürettiği ürünleri sulayabilmek için kendi imkanları ile artezyen kuyusu açtı.

  Geçimini çiftçilikle sağlayan evli ve bir çocuk babası 34 yaşındaki Ümit Arıcı, yaklaşık 45 gün önce başladığı kazı çalışmasından umutlu olduğunu belirterek, “Ürünlerimi sulamak için büyük sıkıntı yaşıyordum. Sonunda kendim elerimle bu artezyen kuyusunu açmak istedim. Kazı öncesi yaptığım araştırmalarda 11 metrede su bulacağını öğrendim. Şuan 25 santimetre çap ve 9,5 metre derinlikte süren çalışma sonucu nemli toprağa ulaşmayı başardım. Önümüzdeki birkaç gün içinde suya ulaşacağım. Köyümüzün bütün su ihtiyacını karşılayan Tüloluk, diğer su kaynaklarına göre tersine işliyor. Normalde yazın kuruyup kışın çağlayan su kaynakları bizim köyümüzde kışın kuruyup yazın çoğalıyor. Bende kış aylarında susuz kalmamak için son çare olarak kendi artezyen kuyumu kazmaya karar verdim. Bu kuyuyu açarken de her türlü araç gereci kullandım” dedi.

  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Genel Haberler
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Kendi İmkanlarıyla Artezyen Kuyusu Açıyor Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER