Gelibolu’da Yeni Kanalizasyon Hattında İkinci Etap Çalışma Başladı

Gelibolu’da Yeni Kanalizasyon Hattında İkinci Etap Çalışma Başladı

Gelibolu Atıksu Arıtma Tesisi ve kısmi kanalizasyon inşaatı işinde, Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı Bölgesinde tamamlanan birinci etap çalışmaların ardından Hoca Hamza Mahallesi’nde sürdürülecek olan ikinci etap çalışmasına başlandı.

İller Bankası Anonim Şirketi tarafından ihalesi yapılan ve Atilla İnşaat Anonim Şirketi firmasının yükleniciliğini yürüttüğü çalışma kapsamında, ikinci etap çalışması sahil bölgesinde Öğretmenevi ile Fener Altında bulunan terfi merkezi arasında gerçekleştirilecek. Yetkililer bu bölgedeki çalışmanın 800 metre uzunluğunda 300 mm HDPE (Korige) boru ile tamamlanacağını, sahil yolu kanalizasyon çalışmasının tamamlanmasının ardından çalışmanın Hoca Hamza Mahallesi’nde devam edeceğini bildirdi.

Diğer yandan Gelibolu Sarmaşıklı mevkiinde yapılan yeni kanalizasyon hatları ile birlikte Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı olarak yeni su hatlarının alt yapılarını oluşturdu. Bölgede yapılan çalışmalarda kanalizasyon, su ve yağmur suyu alt yapısı olmayan yerlerde yeni hatları oluşturan ekipler, eskiyen asbest ve pvc su hatlarının yerine ise yine projeye uygun HDPE Polietilen su alt yapı ağlarını oluşturdu.

Filtreler:

Yorumunuz