Reklam Alanı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Ayhan Gider Reklam Alanı Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • “Harlem Shake” Çılgınlığı Çanakkale’de

  “Harlem Shake” Çılgınlığı Çanakkale’de
  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Şubat 25, 2013 / 2.101 Görüntülenme

  Dünyayı saran Harlem Shake akımı Çanakkale‘ye de sıçradı. Harlem Shake çılgınlığı, ortaya ilginç videoların çıkmasına sebep oluyor. Çanakkale’de de gençler kordonboyundaki Troy Atı’nın ve Çocuk Sokağı’nın önünde ya da öğrenci evleri ve yurtlarında çektikleri videolarla bu viral akıma katıldılar.

  Harlem Shake Nedir?
  İnternette çeşitli kaynaklarda her şeyin yaklaşık iki hafta önce yayınlanan bir video ile başladığı belirtiliyor. 30 saniyelik “Do The Harlem Shake” adlı video, viral etki yaratarak insanların ardı ardına benzer videolar çekerek yayınlamaya başlamasına yol açtı. Videoların büyük şirketlerden askeri birliklere kadar çeşitli versiyonları mevcut.

  İnternet dünyasını sarsan bu videoların en dikkat çekici özelliği kısa ve bir kurgu dahilinde olması. New York’lu DJ Baauer’in ‘Harlem Shake’ adlı parçasını kullanarak dans eden insanlar, kaydettikleri 30 saniyelik videoları YouTube’ta paylaşıyor. ‘Harlem Shake’te dansın başında akışına göre bir kişi tek başına dans ederken diğerleri ise görmemezlikten geliyor. Yavaş tempoyla başlayan 30 saniyelik videolar, 15. saniyeye gelindiğinde hızlanıyor. 15. saniyede ise herkes dansa katılmaya başlıyor. Dünyayı kasıp kavuran bu videolar kalabalık bir mekanda kafasına maske türevi bir obje takarak ritm tutan insanlardan oluşuyor. Arka fondaki öğelerin fazlalığı ise dikkat çeken ve eğlendiren unsurlar arasında yer alıyor.

  Çanakkale’de “Harlem Shake”:

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Genel Haberler
  GÖRSEL/LER
  “Harlem Shake” Çılgınlığı Çanakkale’de “Harlem Shake” Çılgınlığı Çanakkale’de Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları