İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi | Çanakkale İçinde
İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi
Facebook Twitter Google Plus RSS FEED

İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi

İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel
Mayıs 23, 2011

Biga İlçesi Kemer Köyü’nde İÇDAŞ tarafından yaptırılan Kemer İÇDAŞ İlköğretim Okulu’ndan 17 minik öğrenci Okul Müdürü Süleyman Yavuz ve İngilizce Öğretmeni Melek Arslan nezaretinde İÇDAŞ Demir-Çelik tesislerini inceledi.

Tesislere gerçekleştirilen gezide öğrencileri Çevre Mühendisi Arzu İleri ve İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan karşıladı. Öğrencilere İÇDAŞ tesisleri hakkında görsel sunum yapılmasının ardından öğrenciler tesisleri gezdi. Reverse osmoz tesisinde Kimya Mühendisi Tevfik Nalcı tarafından arıtma teknolojisi hakkında bilgilendirilen öğrenciler denizden arıtılan sudan içti. Ziyarette termik santral tesislerinde tesis mühendislerinden Murat Çürüksulu tarafından enerji üretimi hakkında bilgi verildi. Daha sonra Çelik üretimin gerçekleştiği haddehane tesislerini de merakla inceleyen öğrencilere İşletme Şefi Tansu Yüksel tarafından üretim hattı gösterildi.

Kemer İÇDAŞ İlköğretim Müdürü Süleyman Yavuz, birçok öğrencinin babasının bu tesislerde çalıştığını belirterek, “Çocuklarımız hem okudukları okulu yapan, hem bölgenin istihdam merkezi olan bu tesisleri görerek ufuklarını genişletiyor. Ülkemizin gelişmesi için sanayi ve üretimin önemini şimdiden kavramaları derslerinde başarılı olmalarına da katkı veriyor” dedi.

İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan da “Minik öğrencilerin tesisleri incelemesi bölgemizin yarınları için daha bilinçli bir neslin yetişmesi bakımından önem taşıyor.Tesislerin kapısı bütün okullarımıza ve öğrencilerimize açık” şeklinde konuştu.


KATEGORİLER: Kurumsal Haberler

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş., Çelikhaneleri, Haddehaneleri, Limanları, Lojistik Firması, Tersaneleri ve Enerji Tesisleri ile firmamız Çanakkale ? Biga ve İstanbul Güneşli?de hizmet vermektedir.

Üretiminin büyük bir kısmını dış ülkelere ihraç eden İÇDAŞ bu ileri teknoloji ve üstün kalite anlayışı ile Türkiye?nin modern dünyaya entegrasyonunda önemli bir rol üstlenmiştir.

İÇDAŞ Firmamızın, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Değirmencik Köyü Mevkiinde, şehir merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta Marmara Denizi?ne kıyısı olan bir entegre tesisi bulunmaktadır. Tersanesi, yükleme ve boşaltma için 2 iskele ve rıhtımdan oluşan limanı ve Kömür Tesisi mevcuttur.

İÇDAŞ, demir çelik üretiminin yanısıra tersanecilik, liman işletmeciliği, pilotaj ve römorkaj, kara ve deniz taşımacılık, gemicilik, brokerlik, sigorta aracılık, dış ticaret, turizm, inşaat, enerji alanlarında da faaliyet göstermektedir.
FOTOGRAF GALERİSİ

İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel


İÇDAŞ