Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi

  Ç! - ÇANAKKALE İÇİNDE - Mayıs 23, 2011
  İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi / Görsel

  Biga İlçesi Kemer Köyü’nde İÇDAŞ tarafından yaptırılan Kemer İÇDAŞ İlköğretim Okulu’ndan 17 minik öğrenci Okul Müdürü Süleyman Yavuz ve İngilizce Öğretmeni Melek Arslan nezaretinde İÇDAŞ Demir-Çelik tesislerini inceledi.

  Tesislere gerçekleştirilen gezide öğrencileri Çevre Mühendisi Arzu İleri ve İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan karşıladı. Öğrencilere İÇDAŞ tesisleri hakkında görsel sunum yapılmasının ardından öğrenciler tesisleri gezdi. Reverse osmoz tesisinde Kimya Mühendisi Tevfik Nalcı tarafından arıtma teknolojisi hakkında bilgilendirilen öğrenciler denizden arıtılan sudan içti. Ziyarette termik santral tesislerinde tesis mühendislerinden Murat Çürüksulu tarafından enerji üretimi hakkında bilgi verildi. Daha sonra Çelik üretimin gerçekleştiği haddehane tesislerini de merakla inceleyen öğrencilere İşletme Şefi Tansu Yüksel tarafından üretim hattı gösterildi.

  Kemer İÇDAŞ İlköğretim Müdürü Süleyman Yavuz, birçok öğrencinin babasının bu tesislerde çalıştığını belirterek, “Çocuklarımız hem okudukları okulu yapan, hem bölgenin istihdam merkezi olan bu tesisleri görerek ufuklarını genişletiyor. Ülkemizin gelişmesi için sanayi ve üretimin önemini şimdiden kavramaları derslerinde başarılı olmalarına da katkı veriyor” dedi.

  İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan da “Minik öğrencilerin tesisleri incelemesi bölgemizin yarınları için daha bilinçli bir neslin yetişmesi bakımından önem taşıyor.Tesislerin kapısı bütün okullarımıza ve öğrencilerimize açık” şeklinde konuştu.

  SON İÇERİKLERİ [TÜMÜ]
  KATEGORİLER: Kurumsal Haberler
  ETİKETLER: , , , , , , , , ,
  BU İÇERİK İÇİN ARAMA MOTORU KILAVUZ SÖZCÜKLERİ: içdaş ilköğretim okulu öğretmenleri,biga kemer içdaş ilköğretim okulu,kemer içdaş ilköğretim okulu,içdaş demir,biga kemer köyü,kemer içdaş ortaokulu 2012,kemer içdaş ortaokulu 2011