Lapseki’de Romanlardan Neşeli Dernek Açılışı

Lapseki’de Romanlardan Neşeli Dernek Açılışı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde bir araya gelen Romanlar, “Şen Mahalle Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği”nin açılışını davul zurnalı eğlence ile yaptı.

Çamlık Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen dernek açılışında bir konuşma yapan Lapseki Şen Mahalle Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Çalışır, Osmanlı’nın içinden gelen bir kültür olduklarını belirterek, “Biz bu kültür derneğini itilmiş bir toplumun bir adım öne gelip halkla birlik ve beraberliği sağlaması için kurduk” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından, Romanların bir araya gelerek oluşturdukları müzik grupları birbirinden güzel şarkıları enstrümanları ile sergiledi. Çocukların da oyunları ile renk kattığı eğlencenin son bölümünde sahne alan Popstar yarışmasının başarılı ismi Erkan, büyük il gördü. Açılışta, İzmir ve İstanbul’dan gelen konuklar da yaptıkları gösteri ile dikkat çekti. Eğlence, gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Dernek açılışına Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, il genel meclis üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz