Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 4.034 Görüntülenme

  TECK Madencilik’in Sahalarını ALAMOS GOLD Aldı

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Mart 27, 2010
  TECK Madencilik’in Sahalarını ALAMOS GOLD Aldı

  Alamos Gold İnc. 2010 yılı Ocak ayında madencilik faaliyetleri için Teck Maden Sanayi Ticaret A.Ş.’nin Ağıdağı ve Kirazlı sahalarını devraldı.

  Bölgedeki faaliyetlerinin Kuzey Biga ve Doğu Biga Madencilik isimleri altında yürütüleceğini belirten firma yetkilileri, “Merkezi Kanada’da olan Alamos şirketinin Çanakkale ili Çan ilçesi Etili Köyü’nde şantiyesi bulunmaktadır. Altın madenciliği konusunda tecrübe sahibi olan şirketin 2004 yılından bu yana Meksika’da işlettiği bir altın madeni bulunmaktadır. Şirket sosyal sorumluluk ve çevre duyarlılığı konularında sergilediği güçlü ve pozitif yaklaşım sayesinde 2009 yılında Meksika hükümeti tarafından Sosyal Sorumlu Şirket Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Şirket, maden açma planlarını tamamlamak amacıyla Ağı Dağı projesi için detaylı sondaj faaliyetlerine yeni başlamıştır. Aynı zamanda teknik, çevresel ve sosyal değerlendirmeler de devam etmektedir. Bu çalışmalar sonrasında resmi kurumlardan alınacak belgelere bağlı olarak madenin açılma ve işletilme ömrü minumum 10 yıl olarak öngörülmektedir. Çalışmaların bu aşamasında, Alamos Şirketi ve taşeronlarında çalışanların yüzde 97′si Türk’tür ve çalışanların yüzde 58′i bu bölgeden istihdam edilmiştir.Çalışmaların ilerlemesine bağlı olarak yöreden istihdam edilecek çalışan sayısı da artacaktır. Ayrıca şirket, personel alımı konusunda yöre halkına mümkün olduğunca öncelik verileceğini belirtmektedir” dedi.

  İHA

  Yorumunuzu paylaşın:
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  TECK Madencilik’in Sahalarını ALAMOS GOLD Aldı Fotoğraf yok Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER