Çanakkale İçinde
Helen Doron Oksygen Haşere Böcek İlaçlama Anzac Hotels
 • #ÇanakkaleBienali
 • #Deprem
 • #Kadın
 • 2.939 Görüntülenme

  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

  Çanakkale İçindeÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  REKLAM
  Temmuz 12, 2012
  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

  Çanakkale Devlet Hastanesi ek binasında ruhsal problemler yaşayan hastalara toplum temeli ruh sağlığı modeli çerçevesinde destek hizmeti veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Çanakkale halkının hizmetine sunuldu.

  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde hastaların mesleki, toplumsal ve ailesel işlevselliklerini geliştirmek, üretkenliklerini arttırmak, yeti yitimini önlemek ve yaşam kalitesini arttırmak, hasta yakınlarının yükünü azaltmak, topluma ve hasta yakınlarına ağır ruhsal bozukluklar hakkında eğitimler verilmesi ve Hastaların takip ve tedavilerinin sürdürülmesi amaçlanıyor.

  Hasta ve hasta yakınlarına yönelik sosyalleşme eğitimleri ve uğraşı terapi faaliyetleri planlanan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde

  hafta içi her gün 09:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet verecek merkeze ayaktan takip ve tedaviye uyum sağlayabilecek kronik ruhsal hastalığı (Şizofreni, bipolar bozukluk gibi) olanların başvurabileceği bildirildi. Hasta ve hasta yakınlarının tedavilerini yürüten hekim ile temasa geçmeleri ve koşulları karşılayıp karşılamayacakları hakkında ön bilgi almaları tavsiye ediliyor.

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Haberler Sağlık
  Yalova Restaurant
  GÖRSEL/LER
  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi Fotoğraf yok Çanakkale TV
  • Katık Döner Yalı Islak Hamburger Mobitek Cafe Class Süslü Sanat Öz Makas İnşaat, Dekorasyon & Yapı Malzemeleri Kara Üzüm Otel & Restoran Emre Et Çanakkale Ciğercisi Sardunya Kız Öğrenci Yurdu İda Erkek Öğrenci Yurdu Gündüz Elektrik Duvar Cafe & Bar Old Troy Irish Pub & Restaurant Ayperi Güzellik Salonu Erdem İnşaat Yapı Malzemeleri ÖZTAŞ Yemek (Catering) Derin Deniz Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ünal Halı & Mobilya Mağazaları

 • SON HABERLER