Reklam Alanı
Reklam Alanı
Çanakkale İçinde
Ayhan Gider Reklam Alanı Anzac Hotels
 • #7Haziran2015
 • #KazDağları
 • #Deprem
 • #Kadın
 • Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi
  Yalova Restaurant
  Çanakkale İçinde
  ÇANAKKALE İÇİNDE
  // BİR KENT GÜNLÜĞÜ
  Temmuz 12, 2012 / 3.646 Görüntülenme

  Çanakkale Devlet Hastanesi ek binasında ruhsal problemler yaşayan hastalara toplum temeli ruh sağlığı modeli çerçevesinde destek hizmeti veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Çanakkale halkının hizmetine sunuldu.

  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde hastaların mesleki, toplumsal ve ailesel işlevselliklerini geliştirmek, üretkenliklerini arttırmak, yeti yitimini önlemek ve yaşam kalitesini arttırmak, hasta yakınlarının yükünü azaltmak, topluma ve hasta yakınlarına ağır ruhsal bozukluklar hakkında eğitimler verilmesi ve Hastaların takip ve tedavilerinin sürdürülmesi amaçlanıyor.

  Hasta ve hasta yakınlarına yönelik sosyalleşme eğitimleri ve uğraşı terapi faaliyetleri planlanan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde

  hafta içi her gün 09:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet verecek merkeze ayaktan takip ve tedaviye uyum sağlayabilecek kronik ruhsal hastalığı (Şizofreni, bipolar bozukluk gibi) olanların başvurabileceği bildirildi. Hasta ve hasta yakınlarının tedavilerini yürüten hekim ile temasa geçmeleri ve koşulları karşılayıp karşılamayacakları hakkında ön bilgi almaları tavsiye ediliyor.

  Yorumunuzu paylaşın:
  KATEGORİLER: Haberler Sağlık
  GÖRSEL/LER
  Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi Fotoğraf yok Çanakkale TV