1. Amatör Lig, İki Gruba Ayrıldı

1. Amatör Lig, İki Gruba Ayrıldı
21 Ağustos 2010

Geçen yıl 13 takımlı tek gruptan oluşan 1. Amatör lig, bu yıl iki gruba ve aynı zamanda bölgesel lige ayrıldı.

Böylece 7 takımlı A grubu ve 6 takımlı B grubu oluştu. Gruplardan iki takım Play-Off’a çıkmaya hak kazanırken, Süper Amatör Lige yükselecek iki takım ise deplasmanlı çift maçlar olarak oynanacak Play OFF liginden sonra belli olacak. 1. Amatör lig 03 Ekim 2010’da start alacak.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Dr. Firuz Erdil’in başkanlık yaptığı toplantıya Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Acar, Türkiye Antrenörler Derneği Çanakkale şube Başkanı Mustafa Meteertem, Hakemler Derneği Başkanı Tahsin Uçkaç ve Süper Amatör lig ile 1. Amatör lig kulüp temsilcileri katıldı.

Toplantıdan sonra açıklama yapan Yenicespor Kulübü Başkanı Ercan Ertan, istedikleri gibi bir grup olduğunu belirtirken şunları söyledi; “Yenicespor camiası olarak desteklerin zayıfladığı bu dönemde 13 takımlı bir lig bizi çok zorlayacaktı. Biz önerimizi sunduk ve oy çoğunluğu ile kabul edildi. Ayrıca bölgesel gruplandırma yapılarak maddi güçleri daha fazla zorlamadan mücadeleyi en üst seviyeye çıkarma şansı doğdu. Yenicespor olarak her zaman hedefimiz zirve olmuştur ve bu yine geçerlidir. Bu yıl Yeniceli gençlerimizle çok dinamik bir kadro oluşturduk. İnşallah hem gelecek için iyi bir jenerasyon yakalayacağız hem de gruptan çıkarak play off mücadelesine katılacağız. Tüm takımlara hayırlı olsun herkese başarılar diliyorum.” dedi.

1. Amatör lig’de gruplar şöyle oluştu:

Agrubu: Saraycıkpor, Harbişspor, Eceabatspor, Bayırköyspor, Barbarosspor, Tarımspor, Kocatepespor.
B Grubu: Yenicespor, Yeşil Bayramiçspor, Ezinespor, Kavaklıkspor, Çan Termikspor, Çiçeklidedespor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir