1. Çanakkale Kısa Film Festivali Başlıyor

19 Kasım 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan ‘’1. Çanakkale Kısa Film Festivali’’ 26-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.
Çanakkale Belediyesi’nin de katkı sunduğu ve Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla ana teması ‘’Çanakkale Ruhu’’ olarak belirlenen festivalde, milli birlik – beraberlik, barış ve dostluk, vatan sevgisi gibi milli ve manevi değerleri konu alan pek çok kısa film arasından ön değerlendirmeyi geçen filmler de belli oldu. Ön elemeyi geçen filmler, alanında uzman akademisyen, yönetmen ve sinema yazarından oluşan jürinin değerlendirmesine sunulacak. Festivalde birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Festivalin Onur Konuğu Filiz Akın
1. Çanakkale Kısa Film Festivali’nin onur konuğu Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Filiz Akın olacak. 26 Kasım 2015 Perşembe saat 10.00’da başlayacak festival etkinlikleri halka açık olmakla birlikte, özellikle bu alanda eğitim alan öğrencilerin de faydalanabileceği kısa film gösterimleri, dereceye giren film yönetmenleriyle söyleşiler, alanında uzman akademisyen ve sanatçılarla kısa film, belgesel ve Türk Sineması üzerine çeşitli workshop uygulamaları da festival etkinlikleri kapsamında iki gün boyunca izleyicilerle buluşacak.
Festivalin kapanış ve ödül töreni ise 27 Kasım 2015 Cuma saat 18.00’de Troya Kültür Merkezi’nde Onur Konuğu Filiz Akın’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir