1. Çanakkale Tango Buluşması yapıldı

14 Mart 2019

Barışın, Kültür & Sanatın şehri Çanakkale, geçtiğimiz günlerde çok güzel ve bir o kadar büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. “1. Çanakkale Tango Buluşması” büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Çanakkale Tango Mod Eğitmenleri Onurha & Melis, son olarak geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de, Troy Huqka Hish mekanında çok büyük bir etkinlikle 1. Çanakkale Tango Buluşması’nı gerçekleştirdiler. Gecenin sunuculuğunu Eda Altunlu yaparken, Gecenin Tango müzikleri Tango camiasının emektar DJ-lerinden Sermet Sünnetçioğlu’nun seçkilerinden oluşurken, geceyi 3 harika çiftin performansları ayrıca süsledi. Öncelikle ev sahibi olarak Çanakkale Tango Mod Eğitmenleri Onurhan Ateşli & Melis Niksarlı yer aldı. Sonrasında Bandırma’nın önde gelen Tango Dansçılarından Bandırma Hasat Sahne Sanatları Kurucu Eğitmenleri ve Dansçıları Burak Güner & Özlem Özşaylan’ın gösterileriyle devam etti. Son olarak Bursa’dan, eski Türkiye Şampiyonu Ahmet Gezen ve İstanbul’dan Tangolic Dans Okulu Kurucu Eğitmeni ve Dansçısı Ilgın Tetikcan’ın gösterileri geceyi zirveye taşıdı ve ayrıca 20:30’da başlayan buluşmada, gece 02:00’a kadar dans severler pisti hiç boş bırakmayarak dansın ve tangonun keyfine vardılar. Ayrıca gecede, tiyarocu ve yazar aynı zamanda büyük bir tango aşığı olan Serdar Atmaca’nın siyaset ve Tangoyu içinde barındıran son kitabı “Renkli Pipetler”in tanıtımı da yapıldı. Kitapta gerçek yaşananlara ve gerçek karakterlere yer veren Serdar Atmaca, yeni kitabının heyecanını tango severlerle büyük bir coşkuyla paylaştı.

1. Çanakkale Tango Buluşması yapıldı

“ÇANAKKALE’Yİ TANGO MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”
Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu etkinlikte toplamda 400 kadar Tango severi aynı çatı altında buluşturan Onurhan & Melis, etkinliğin çok güzel ve keyifli geçmesinden ötürü mutluluklarını dile getirdi. Yaklaşık 3 senedir düzenli Dans Gecesi organizasyonlarını, eğitimlerini aksatmadan sürdüren çift, “Çanakkale’de böylesine büyük bir dans organizasyonunu ilk defa yapabilmenin de haklı gururu ve heyecanını yaşıyorlardı. Amacımız Çanakkale’yi de bu anlamda bir Tango merkezi haline getirmek. Bu bir başlangıçtı, ilkler özeldir. Bu buluşma bundan sonra geleneksel hale gelecektir, Çanakkale artık kendi içinde değil, ulusal olarak dans ediyor” dediler.

Öte yandan Çanakkale Tango MOD Eğitmeleri Onurhan & Melis, Çanakkale’deki eğitimlerini Yalı Hanı’nın üst katında Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri sürdürüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir