Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
1. Uluslararası Çanakkale Kitap Fuarı Açıldı

1. Uluslararası Çanakkale Kitap Fuarı Açıldı

Hera Organizasyon tarafından gerçekleştirilen 1. Uluslararası Çanakkale Kitap Fuarı törenle ziyarete açıldı.

Kolin Hotel Megaron Salonu’nda 41 yayın evinin katılımıyla düzenlenen 1’nci Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı. Vali Tuna ve Rektör Yardımcısı Hisar’ın birlikte kestiği kurdele ile açılış gerçekleştirildi.

Vali Güngör Azim Tuna açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çanakkale’nin sahip olduğu doğal ve tarihi mirasıyla her şeyden önce bir turizm ve kültür diyarı olduğunu söyledi. Çanakkale’nin sahip olduğu değerleri ile adını kültürel ve sanatsal etkinliklerle duyurduğunu ifade eden Vali Tuna, “Her toplum birikimlerini, kültür sanat değerlerini evrensel kültüre bir şekilde açma ihtiyacındadır. Bu anlayış insanların ve dünyanın birbirlerini yakından tanımasına ve toplumların barış ortamında buluşmasına katkı sağlar. Ülkemizde yayıncılık sürekli gelişme göstermektedir. Uluslar arası kitap fuarları, sektörün evrensel aygınlık kazanması anlamında yol gösterici olduğu kadar, sadece bir kitap sergisi değil bir pazarlama etkinliğidir. Fuarlar aynı zamanda kültürel birlikteliğimiz ve çeşitli kültür birikimleri için bir sunum imkanı ve mekanıdır. Yayınevlerinin ürettikleri kitapların doğrudan İlimiz ve bölgemiz okurlarına sunulması, fuara katılan çok değerli yazar, şair ve araştırmacılar ile tanışması çok önemli bir fırsattır” dedi.

Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler daha sonra fuardaki kitap stantlarını gezip, inceledikleri kitaplardan bazılarını satın aldı. Kitap Fuarının 11 Kasım tarihine kadar açık kalacağı öğrenildi.

[canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir