1. Uluslararası Çanakkale Kitap Fuarı

10 Ekim 2012

HERA Organizasyon tarafından gerçekleştirilen 1. ULUSLARARASI ÇANAKKALE KİTAP FUARI  7-11 Kasım  2012 tarihlerinde Kolin Hotel Megaron Kongre merkezinde gerçekleşecektir.

Türkiye’nin en batısı olma özeliğine sahip Çanakkale ,özellikle kültür-sanat alanındaki faaliyetleriyle adını her gün biraz daha duyurmaktadır. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “1. ULUSLARARSI ÇANAKKALE KİTAP FUARI 7-11 Kasım 2012″ Kolin Hotel Megaron Kogre Merkezinde gerçekleşecek. İlk kez düzenlenen kitap fuarı 7 Kasım saat 10:00’da kapılarını  tüm bölge halkına açacaktır. Çok sayıda konuğun katılacağı fuarda yerli ve yabancı yayınevlerinin yanı sıra ,yazar, şair, araştırmacı bir araya gelecek.

Kitap alışverişi kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı organizasyonda yayınevleri ürettikleri kitapları doğrudan okura sunma fırsatı bulacak.  Ziyaretçiler kitaplarını farklı yerlerde gördüğü insanlarla bir araya gelme, onlarla sohbet etme ve kitaplarını imzalatma şansına kavuşacaklar. Kitap fuarıyla Çanakkale?nin  kültür odağı olacağını söyleyen  fuar yetkilileri bu yıl ilk olduğu için 100 bin gibi bir ziyaretçi beklediklerini ve bunun içinde çevre illerde en üst düzeyde reklam çalışmaları yaptıklarını belirtiyor. Ayrıca ne kadar çok katılımcı olursa o kadar korsan kitap satışlarının önüne geçebileceklerini belirten yetkililer  Yayıncılara çağrıda bulunarak fuarda olmaları gerektiğini söylediler.

1. ULUSLARARASI ÇANAKKALE KİTAP FUARI?NIN  bu yılki onur konuğu Türk Şiirinin önemli isimlerinden Cemal Safi olacak. Fuarda  yurtdışından ve yurtiçinden dünyaca ünlü şairler fuarımızı da kitap severlerle buluşacaklar.

Bu yıl ilkini yaptığımız “1. ULUSLARARASI ÇANAKKALE KİTAP FUARI’nda bizi  yalnız bırakmadıkları için Çanakkale Valiliğine , Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine?de teşekür ederiz.

Arzu Türkyılmaz
1.Uluslararası Çanakkale Kitap Fuarı
 Genel koordinatörü
İletişim: (0286 ? 212 03 13)

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir