10. Ozanın Günü ve Homeros Okuması Etkinliği

18 Haziran 2011

10. Ozanın Günü ve Homeros Okuması etkinliği bu yıl 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde Bozcaada’da gerçekleşiyor.

Bu yılın 10. yıl olması nedeniyle özel bir program hazırlanan etkinlikte Homeros’un İlyada destanının geçtiği Troya kentinin tam karşısında şafak vakti gerçekleştirilen Homeros okuması bu yıl günbatımında Bozcaada’nın Batıya bakan sırtlarında yapılacak ve ozanın Odysseia adlı destanından bölümler çeşitli dillerde okunacak.

Yılın ozanı olarak şenliğe çağırılan, Behçet Necatigil ödülü sahibi Hakan Savlı şiirlerini Mitos sahilinde yakılan şiir ateşinde okuyacak. Hakan Savlı’yı Şair Cevat Çapan tanıtacak.

Son üç yıldır olduğu gibi bu yıl da Mutlu Torun’un ud konseri 2 Temmuz 2011 günü saat 16:00’da Talay Şarap Fabrikası’nın mahzeninde gerçekleşecek.

3 Temmuz 2011 Pazar günü geleneksel “Homeros’tan bize ne?” konulu sohbet toplantısında Troya kazılarını yönetenlerden Rüstem Aslan “Homeros’un Çiçekleri”, arkeolog-yayıncı Nezih Başgelen ise “Homeros’un Irmakları” konusunda bir sunum yapacaklar. Haluk Şahin’in yöneteceği sohbet toplantısı Bozcaada Sanat Galerisi’nin arkasındaki Itırlı Bahçe’de olacak.

Ozanın Günü ve Homeros okuması etkinliği Bozcaada Derneği tarafından düzenleniyor. Etkinliğin danışmanlığını Haluk Şahin, Cevat Çapan ve Rüstem Aslan yapıyorlar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir