100. Yılda %100 Lider Öğretmen Projesi Eğitimleri Başladı

100. Yılda %100 Lider Öğretmen Projesi Eğitimleri Başladı
25 Şubat 2015

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönetici kadrosu ve öğretmenlerine verilecek eğitimler aracılığı ile “Eğitimde Farklı, Yenilikçi Yaklaşım ve Gelişim” anlayışına katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü 100. Yılda %100 Lider Öğretmen Projesi kapsamında planlanan hizmetiçi eğitimlerin ilki 21-22 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Merkez İlçede görev yapan 35 okul müdürünün katıldığı Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP) eğitimi Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde; Hüseyin Akif Terzioğlu Anaokulu, Ali Ağaoğlu Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu ve Hasan Ali Yücel Lisesi’nde görev yapan 75 öğretmenin katıldığı “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi” ise Zübeyde Hanım Anaokulu ve Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Proje kapsamında “Süreç Eğitimi”, “Zaman Yönetimi”, “MEB Toplam Kalite Yönetim Modeli”, “Uzaktan Eğitim,” “Eğitim Yöneticiliğinde Uzun Bir Yol” ve “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi” konularında alanında uzman kişilerce verilecek eğitimlerden 214 okul müdürü, 310 müdür yardımcısı ve 5043 öğretmenin yararlanması ve hafta sonlarında yapılacak eğitimlerin 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonuna kadar tamamlanması planlandığı belirtildi.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir