106 Yıllık Tarihi Konakta Kahvaltı Keyfi

106 Yıllık Tarihi Konakta Kahvaltı Keyfi
30 Mayıs 2009

Eski Çanakkale kadısı Abdürrahim Efendi tarafından uzun yıllar konak olarak kullanılan 106 yıllık tarihi bina, günümüzde yerli ve yabancı turistlere otel olarak hizmet veriyor.

Tarihi binanın eski Çanakkale kadısı Abdürrahim Efendi tarafnıdan yıllarca konak olarak kullanlıdığını belirten otel işletmecisi Hayati Aydeğer, ?Dış cephesi 1903 yılında İtalya’dan gelen fırınlanmış tuğlalarla örülü binan iç cephesi ise ahşapla kaplı durumda. 3 kuşak boyunca Abdürrahim Efendi?nin ailesi tarafından kullanılan bu tarihi bina 2005 yılında restore edilerek “Kervansaray Otel” adı altında etkileyici rum mimarisi ve sıcak atmosferi ile şehir merkezinde yerli ve yabancı turistlere benzersiz bir konaklama imkanı sunmaya başladı. Çanakkale?nin tek tarihi butik oteli olan 44 yatak 20 odalı Kervansaray?da konuklarımız çiçeklerle bezenmiş enfes bahçesinde günün yorgunluğunu atarak kahvaltılarını bahçemizde yapıp huzur dolu bir güne başlayabiliyorlar? dedi.
Öte yandan otelde ?Saklı Bahçe?de başlatıkları hafta sonu kahvaltı günlerinin büyük ilgi gördüğünü de belirten hayati Aydeğer, ?Çanakkalelileri Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 ile 13.00 arasında kahvaltımıza (Brunch) bekliyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir