116. Jandarma Er Eğitim Alayı’nda 93/4 Tertip Erlerin Yemin Töreni Yapıldı

30 Kasım 2013

Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1993/4 tertip Erler düzenlenen törenle yemin ederek usta asker oldu.

Yemin törenine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör vekili Prof.Dr. Eyüp Özdemir, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Enver Aydın, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Jandarma Özel Eğitim Merkezi Komutanı J.Kd.Albay Bülent Çakar, 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan ile asker aileleri katıldı.

Çanakkale 116. Jandarma Eğitim Alayı 1993/4 tertip Erlerin Yemin Töreni Programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Alay Sancağının selamlanmasının ardından 116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapıldı.1993/4 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adım attılar. Birliğe ilk katılan ve eğitimde başarı gösteren erlere Vali Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü ve 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper tarafından hediyeler verildi. 1993/4 tertip askerlerin, 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında askerlik hizmeti yapmış olan aile büyüklerine 1993/4 tertip erler tarafından plaket verildi. 1942/4 tertip jandarma çavuş ve Ezine İlçesi Pınarbaşı köyü eski muhtarı Tevfik Bodur tarafından şiir okundu. Yemin eden Erler tarafından Jandarma Marşının okunmasının ardından tören geçişi ile tören sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir