116. Jandarma Er Eğitim Alayı?nda 94/1 Tertip Erlerin Yemin Töreni Yapıldı

28 Şubat 2014

Çanakkale 116. Jandarma Eğitim Alayında vatani görevlerini yapan 1994/1 tertip Erler 116 J.Er Eğitim Alayında düzenlenen törenle yemin ederek usta asker oldular.

Yemin törenine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Adnan Albayrak, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör vekili Prof.Dr. Eyüp Özdemir, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Albay Hasan Tunay, Jandarma Özel Eğitim Merkezi Komutanı J.Kd.Albay Bülent Çakar, 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan ile asker aileleri katıldı.

Çanakkale 116. Jandarma Eğitim Alayı 1994/1 tertip Erlerin Yemin Töreni Programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Alay Sancağının selamlanmasının ardından 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapıldı.1994/1 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adım attılar.

Birliğe ilk katılan ve eğitimde başarı gösteren erlere Vali Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Adnan Albayrak, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal ve 116.Jandarma Eğitim Alay Komutanı J.Albay Timuçin Alper tarafından hediyeler verildi.

Yemin eden Erler tarafından Jandarma Marşının okunmasının ardından tören geçişi ile tören sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir