“13. Geleneksel Kaz Dağları Doğa Yürüyüşü” Yapıldı

24 Ekim 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine, Ayvacık ve Bayramiç Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa düzenledikleri “13. Geleneksel Kaz Dağları Doğa Yürüyüşü” yapıldı.

Ayvacık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin Ezine Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle Ezine ESBAV Kız Öğrenci Yurdu önünde buluşmasının ardından Bayramiç Meslek Yüksek Okulu’na hareket edildi. Çanakkale BESYO öğrencilerinin de konuk edildiği etkinlik, Bayramiç MYO’da tüm öğrencilere kahvaltı ikramı ile başladı. Öğle saatlerinde Kazdağları’na hareket eden yaklaşık 500 kişilik topluluk, Evciler Köyü çıkışında otobüslerinden inerek yürüyüş öncesi hafta içi Çukurca’da şehit edilen askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu. Burada öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, “Tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Sizlerin rahat ve huzur dolu bir şekilde öğrenimlerini tamamlamanız için, elimizden geleni yapmaya hazırız. Tüm sosyal aktivitelerinize destek vermeye devam edeceğiz. Geleneksel hale getirdiğimiz bu yürüyüşe katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, Ezine Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Palaz, Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır, Ayvacık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Adnan Şimşek’in de katıldığı doğa yürüyüşünde öğrenciler dostluk şarkıları söyleyerek Ayazma Mesire yerine ulaştı. Yürüyüş sonunda tüm katılımcılarına pilav ve yoğurt ikram edildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BESYO öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, yemek sonrası yaptığı konuşmada etkinliğe katkı sağlayan Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol da, “İki yıl boyunca bizlerin konuğusunuz. Yaşamınızın en güzel 2 yılını burada geçireceksiniz. Baba ocağınıza veya çalışmak için gittiğiniz vatan toprağında burada güzel şeyler yaşarsanız, güzel şeyler anlatacaksınız. Kötü izlenimleriniz olursa, kötü şeyler anlatacaksınız. İlçelerimizin tanıtımı için büyük bir fırsatsınız. Bu nedenle sizlere gözümüz gibi bakıp, buradan güzel anılarla göndermek istiyoruz” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BESYO öğrencilerinden oluşan Karadeniz yöresi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ilgi ve beğeniyle izlendi. Daha sonra sahne alan üniversite öğrencileri, Gürkan Arslan’ın gitarı eşliğinde seslendirdiği şarklarla gönüllerince eğlendi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir