14. Geleneksel Kazdağları Doğa Yürüyüşü Yapıldı

16 Ekim 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık, Bayramiç ve Ezine MYO’larının ortaklaşa düzenlediği “14. Geleneksel Kazdağları Doğa Yürüyüşü” yapıldı.

Çanakkale, Ezine, Bozcaada ve Ayvacık’tan hareket eden doğa yürüyüşü katılımcıları, Bayramiç Meslek Yüksekokulu’nda kahvaltıda buluştular. Buradan hareket eden yaklaşık 700 kişilik topluluğun Evciler Köyü çıkışından Ayazma mesire yerine kadar devam eden yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Yürüyüşte sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğin hakim bir ruh olduğunu vurgulayan Bayramiç MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır, katılımcılara ve organizasyonun gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Ayazma mesire yerinde katılımcılar çeşitli etkinlikler de gerçekleştirdi. Etkinliğe Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, Ayvacık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Berber, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Olcay Hisar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Harun Yıldız, Ezine MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Palaz, Gelibolu Piri Reis MYO Müdürü Doç. Dr. Musa Bulut, Erasmus programı kapsamında üniversitemizde eğitim gören öğrenciler ile akademisyenler ve idari personelin yanısıra Ayvacık, Bozcaada, Çanakkale ve Ezine’den gelen pek çok sayıda öğrenci katıldı.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir