14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 37 Kişi Gözaltına Alındı

14 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismarda Bulunan 37 Kişi Gözaltına Alındı
22 Nisan 2009

Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddia edilen 37 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren Lapseki İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Lapseki Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla bazı kişileri takibe aldı. Yapılan takip sonunda Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde Y.Ç. (14) için fuhuş pazarlığı yaptıkları ileri sürülen U.Ş, H.E. ve B.B. suçüstü yakalandı. Yapılan geniş çaplı operasyonda toplam 37 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan 11’i ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, 26 kişinin sorgusunun ise sürdüğü belirtildi. Bu arada operasyonun soruşturma kapsamında genişletildiği ifade edildi.

[Ek: 24 Nisan 2009 – ÇANAKKALE’DE 14 YAŞINDAKİ KIZA TECAVÜZ EDEN 23 KİŞİ TUTUKLANDI]

Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddia edilen 37 kişiden 23’ü tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren Lapseki İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Lapseki Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla bazı kişileri takibe aldı. Yapılan takip sonunda Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde Y.Ç. (14) için fuhuş pazarlığı yaptıkları ileri sürülen U.Ş, H.E. ve B.B. suçüstü yakalandı. Daha sonra yapılan geniş çaplı operasyonda gözaltına alınan 37 kişi, 2 gün devam eden sorgulamalarının ardından mahkemeye sevk edildi. İlk gün yapılan duruşmada 7, ertesi gün 16 kişi olmak üzere; A.İ.S., H.A., H.İ., A.G., E.S., E.T., R.Y. ,U.Ş., B.Ç., S.G., H.T., C.A., M.G.Ö., E.T., İ.D., N.A., T.A., A.T., G.T., R.M., M.M., M.Ç. ve H.Ş. isimli şahıslar, “küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak” suçundan tutuklandı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir