145 Huzurevi Sakini Gökçeada’da Ağırlandı

145 Huzurevi Sakini Gökçeada’da Ağırlandı
13 Haziran 2011

Türkiye genelinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı huzurevlerinde kalan yaşlılara yönelik gerçekleştirilen “Tatil Projesi”nde toplam 145 yaşlı, Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde ağırlandı.

Gökçeada Mavisu Resort Hotel’in Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yaptığı tatil programına İzmir, Bartın, Adana, Bilecik, Kırşehir, Düzce, Zonguldak, Konya, Karaman ve Kırklareli’nden katılan yaşlılar, “Hoşgeldiniz Gecesi”nde Vali Güngör Azim Tuna ile bir araya geldi. Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Gökçeada Kaymakamı Kamuran Taşbilek ve ilgili müdürlerin de bulunduğu gecede duygu ve düşüncelerini dile getiren yaşlılar, kendilerine yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Vali Tuna, düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çekerek, “3 yıl önce Çanakkale’deki kuruluşlarımızda bakım altında bulunan çocuklarımıza tatil amaçlı başlatılan ve daha sonra projeleştirilerek Türkiye genelindeki huzurevleri, çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ve büyüklerimizi kapsayacak şekilde geliştirilip gelenekselleşen ‘Tatil Projesi’ uygulamasından dolayı Mavisu Resort Otel’in değerli yöneticileri Nur Hanım ve Menderes Bey’i kutluyor, takdirlerimi sunuyorum. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir. Mustafa Kemal Atatürk demiştir ki, ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.’ Bu tür projelerle ikinci baharını yaşayan büyüklerimizin bir nebzede olsa yorgunlukları giderilmekte, geleceğin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin psikososyal gelişimlerine katkıda bulunularak onların topluma en iyi şekilde kazandırılmasına destek olunmaktadır” dedi.

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun seslendirdiği eserlerle renk kattığı gecede Vali Tuna, Proje Sorumlusu Nur Turan’a plaket verdi. Değişik illerden gelen ve bir hafta boyunca Gökçeada’da ağırlanan yaşlılarla sohbet eden Vali Tuna, yaşlılara birer karanfil verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir