15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü…

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü…
15 Mart 2010

Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER) Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, iğneden ipliğe her şeyden alınan özel tüketim vergilerinin vatandaşın belini bükmeye devam ettiğini belirterek, ?Bütün bu olumsuzluklarla mücadele edebilmek için tüketicilerimizi örgütlü mücadeleye çağırıyoruz? dedi.

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü sebebiyle Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra bir basın açıklaması yapan Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER) Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, kutlanan günün tarihsel gelişimi hakkında kısa bir bilgi vererek, ?Ülkemizde uygulanan tarım politikaları sebebiyle her geçen gün sağlığımızdan olmaya devam ediyoruz. Denetimsiz olarak üretilen sağlıksız gıdalar sebebiyle her geçen gün karşı konulamaz hastalıkların pençesine düşüyoruz. Halkına değer veren gelişmiş ülkelerin yasakladığı GDO?lu ürünler ülkemizde özgürce piyasada dolaşabiliyor? dedi.
Türkiye?de iğneden ipliğe her şeyden alınan özel tüketim vergilerinin vatandaşın belini bükmeye devam ettiğini de belirten Ali Rıza Berkit, ?Halen dünyanın en pahalı akaryakıtını, elektriğini kullanmaya devam ediyoruz. Doğalgaz faturaları yüzünden battaniyeye sarılarak yaşamaya devam ediyoruz. İletişim ücretlerinin yüksekliğinden dolayı insanlar yeni iletişim yolları bulmaya çalışıyor. Yüksek yargı kararlarıyla haksız ve hukuksuz olduğu tespit edilen banka ve kredi kartları aidatlarını ödeyerek yaşamaya devam ediyoruz. Bütün bu olumsuzluklarla mücadele edebilmek için tüketicilerimizi örgütlü mücadeleye çağırıyoruz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir