155 Polis İmdat Hattında SMS Hizmeti Başlıyor

01 Şubat 2014

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, Türkiye genelinde hayata geçirilen “155 SMS” hizmeti sayesinde engelli vatandaşların da polise kolayca ulaşmasını sağlayacak.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, teknolojideki yenilikler doğrultusunda güvenlik hizmetlerinde fırsat ve imkan eşitliğinin sağlanması, vatandaşların polise daha hızlı ve kolay erişimini sağlamak ve işitme, dil ve konuşma engeli olan vatandaşların polise en kısa sürede ulaşması amacıyla 1 Şubat’tan itibaren yurt genelinde ücretsiz 155 SMS servis sisteminin faaliyete geçileceği hatırlatıldı.

Bu servisle özellikle engelli vatandaşların cep telefonundan ücretsiz olarak şikayette bulunabileceklerinin ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi:

“155 SMS servisi ile vatandaşlarımızın özellikle engelli vatandaşlarımızın bir durumla karşılaştıklarında cep telefonundan SMS ile 155 numarasına ücretsiz olarak ihbar ve şikayette bulunabileceklerdir. SMS’ler hangi konumda gönderilmiş ise o coğrafi konumdaki ilin 155 polis imdat acil çağrı merkezine iletilecektir. Söz konusu 155 SMS servisi ile emniyet teşkilatı kendisine duyulan güven ve saygıyı artırmanın yanında vatandaşa verdiği önem ile de ‘Engelsiz Türkiye Projesi’ kapsamında engellerden bir tanesini daha kaldırmış olacaktır.”

Açıklamada, SMS servisini amacı dışında kullananlar hakkında yasal işlem yapılacağı kaydedildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir