17’inci Dönem Girişimcileri Eğitimlerine Başladı..

19 Ocak 2016

 

 ÇTSO, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar, hazırladıkları projeler uygun bulunurlarsa “KOSGEB Girişimcilik Destek Program’ından 50 bin liraya kadar “Hibe Desteği” almaya hak kazanacaklar.

19 ve 29 Ocak 2016 tarihlerinde sürecek olan “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”; Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre Fuar Merkezi eğitim salonlarında toplamda 70 saat olarak düzenlenmeye başlandı.  Eğitimlere, ÇTSO ve Çanakkale İŞKUR Müdürlüğü’ne başvuru yapanlar arasından, noter huzurunda çekilen kura sonucu hak kazanan 25 kişi katılıyor. Katılımcılar eğitim süresinin sonunda “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” katılım sertifikası almaya hak kazanacak. Eğer Uygulamalı Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcıların hazırladıkları ve KOSGEB onayına sundukları projeleri uygun bulunurlarsa, yaptıkları yatırımın erkek girişimcilerde yüzde 60’ını; kadın girişimci, gazi, birinci derece şehit yakını veya engelli girişimcilere ise yüzde 80’lik kısmını hibe desteği kapsamında geri alabilecekler. Toplamda destek üst limit 50.000 TL olarak sınırlandırılan eğitim sonucunda, ayrıca katılımcılar geri ödemeli 100.000 TL’lik Sabit Yatırım Desteği almaya da hak kazanacak.

Öte yandan derslerde “Girişimci Kişilik, Kurumsallaşma, Müessesenin Kalıcı Olması, İş Planı ve KOSGEB destekleri” gibi konular işleniyor. Uzman eğitimci Barış Göker tarafından verilen eğitimlerin sonunda katılımcılara verilecek ve 81 ilde geçerli olacak girişimcilik sertifikalarında ise herhangi bir süre kısıtlaması bulunmuyor.

KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanacak destek kalemleri;

-İşletme Kuruluş Desteği: 2.000-TL.

-Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği: 18.000-TL.

-İşletme Giderleri Desteği: 30.000-TL.  olmak üzere

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir