18 Mart Tedbirlerinizi Önceden Alın!

18 Mart Tedbirlerinizi Önceden Alın!
09 Mart 2015

Çanakkale Savaşları’nın 100. yıl dönümü öncesinde açıklama yapan Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezinde yaşanacak aşırı araç trafiği öncesinde vatandaşlara tedbirli olma çağrısında bulundu.

“Çanakkale Deniz Zaferlerinin 100.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü” öncesinde il merkezinde trafik önlemleri alınmaya başlandı. Çok sayıda misafirin gelmesi düşünülen 17-18 Mart 2015 tarihleri arasında aşırı araç trafiğinin yaşanacağını belirten Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü; belirtilen tarihlerde Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı, Demircioğlu Caddesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Balıkesir Caddesi, Pirireis Caddesi, Troya Caddesi, Mehmetçik Bulvarı, Stadyum Caddesi, Ziveriye Sokak, Yalı Caddesi, Fetvane Sokak ve Şehit Gürol Caddesine araç park edilmesine izin verilmeyeceğini söyledi. Ayrıca Çanakkale–Eceabat-Kilitbahir deniz ulaşımının Kepez iskelesinden sağlanacağını söyleyen İl Emniyet Müdürlüğü, Atatürk Caddesi’nin 18 Mart günü zaman zaman trafiğe kapalı olacağını ifade etti.

18 Mart günü bazı okullar ve kamu binalarının bahçe kısmını otopark olarak kullanılacağını belirten yetkiler, bu yerlerin “Barbaros İlköğretim Okulu, İbrahim Bodur Lisesi, Şinasi Figen Bayraktar İlköğretim Okulu, İmam Hatip Lisesi, Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Endüstri Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi” olduğunu belirterek “Vatandaşlarımızın özellikle 18 Mart günü otopark sıkıntısı çekilmemesi amacıyla özel araçlarını kullanmamaları ve toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri mağduriyet yaşamamaları için önemlidir. Çanakkaleli vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için belirlenen günlerde yukarıda belirtilen güzergâhlara araç park etmemelerini, görevlilerimizin ikaz ve işaretlerine uymalarını rica ederiz” dedi.

“Araçların Feribot Geçiş Güzergahları”
Öte yandan Çanakkale Zaferinin 100. Yıl dönümü törenleri ile ilgili olarak 18 Mart 2015 tarihinde kutlamaların düzenli ve sağlıklı yapılması amacıyla “Araçların Feribot Geçiş Güzergahları” belirlendi. Çanakkale şehir merkezi içerisinden geçen D-200 ve D-550 devlet karayolu feribot bağlantılı “Çanakkale-Eceabat; Eceabat-Çanakkale – Kilitbahir – Çanakkale; Çanakkale – Kilitbahir” feribot yol güzergahı 18/03/2015 günü saat: 07.00 ile saat: 22.00 arasında tüm araç geçişlerine kapalı olacak. Yine şehir merkezi içerisinden geçen D-200 ve D-550 devlet karayolu feribot bağlantılı “Çanakkale – Eceabat; Eceabat – Çanakkale – Kilitbahir – Çanakkale; Çanakkale – Kilitbahir” feribot yol güzergahı 18/03/2015 günü saat:07.00 ile 22.00 arasında “Çanakkale – Lapseki – Çardak – Gelibolu; Gelibolu – Çardak – Lapseki – Çanakkale; Çanakkale –Kepez Kepez-Çanakkale ” feribot güzergahlarından yapılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir