Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
1850 Kişiye Kanser Eğitimi Verildi…

1850 Kişiye Kanser Eğitimi Verildi…

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen “Ulusal Kanser Tarama Programları” kapsamında, 2016 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 1850 kişiye kanser farkındalık eğitimleri verildi.

Çanakkale Merkez KETEM Personelleri tarafından Çan ilçesinin Bilaller,Cicikler,Ozancık,Kızılelma,Göleköy,Uzunalan,Yuvalar,Kalburcu,Çomaklı Köylerine; Yenice ilçesinin Kurtlar Köyü’ne ve Merkezde Fevzi Paşa Mahallesi, Emekli Astsubaylar Derneği, Kordon boyu ve Merkez ASM’lerde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Buralarda 50-70 yaş arası tüm kadın ve erkeklere Kolorektal (Kalınbağırsak) Kanseri, 30-65 yaş kadınlara Serviks (Rahim Ağızı)Kanseri ve 40-69 yaş kadınlara da Meme Kanseri ile ilgili toplamda 1850 kişiye eğitim verildi. Bu eğitimler sonucunda oluşturulan Mamografi gruplarına ise, randevuları verilerek Merkez ve Çan KETEM’e yönlendirildiler. Eğitimlerde, Kolon Kanseri ile ilgili Gaitada Gizli Kan Testi eğitim sonrası dağıtılırken, HPV (Rahim Ağzı Kanseri)  taramaları için kadınlar ilçe Toplum Sağlığı Merkezleri ve Merkez ve Çan KETEM’E yönlendirildiler. Ücretsiz olarak yapılan tarama ve eğitimlerin devem edildiği belirtildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir