19 At Arabası Sahibinden Belediyeye Tepki

30 Ocak 2009

Çanakkale’de yıllardan buyana hizmet veren at arabalarının İl Trafik Komisyonu kararı ile önceki gün trafikten kaldırılmasının ardından kendilerinin mağdur olduklarını iddia eden 19 at arabası sahibi, Çanakkale Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı.

Öğle saatlerinde Çanakkale Belediye binasının önünde toplanan at arabası sahipleri, mağdur olduklarını iddia ederek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile görüşmek istediler. Güvelik görevlilerinin şaşkın bakışlara arısında belediye binasına giren at arabası sahipleri Belediye başkanı Ülgür Gökhan?ın makamında olmadığını öğrenince Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit?n odasına yöneldiler. Remzi Yiğit ile uzun süre görüşen at arabası sahipleri mağrudiyetlerinin belediye tarafından giderilmesini istedi. Görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit, trafikten men edilecek at arabası sahiplerinin tek tek incelendikten sonra hak sahibi olup olmayacaklarının belirlendiğini belirterek, ?Bu tespitler sırasında bazı at arabası sahipleri şartları taşımamaları sebebiyle elendi. Şuan burada olan ve mağdur olduklarını iddia eden at arabası sahiplerinin bir kısmının ya atı, yada plakası yok. Genellikle çoğununda atı yok. O bakımdan bunlar elenmişler. Çanakkale Belediye Meclisinin Sosyal İşler Komisyonuna bu konuyu bir daha ileteceğim. Tekrar bir değerlendirme yapıp, mağduriyet varsa tarafımızdan giderilecek? dedi.

Remzi Yiğit, yerel seçimler öncesi bazı siyasi çevrelerin kendilerine rant sağlamak için at arabası sahiplerini kışkırtmak istediğini de vurgulayarak, ?Bazı siyasi çevreler seçim atmosferinde kendilerine bir rant olarak görüp arkadaşları kışkırtmak istiyor. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Hiçbir oy kaygısı beklemeden bu işi çözmeye çalışacağız. Bununda herkes tarafından bilinmesini istiyorum. Gerekli yerlere de bu konuyla ilgili talimatlar vereceğiz. Bana geldiklerinde bazı arkadaşlar hırslıydı. Ancak görüşmemiz sırasında mantıklı açıklamalar sonrasında onlarda neyin noksan olduğunu anladılar? diye konuştu. Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit ile görüşen at arabası sahipleri daha sonra belediyeden ayrıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir