19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları
19 Mayıs 2010

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çanakkale’de coşkuyla kutlanırken, vatandaşların törenlere yeterli ilgiyi göstermemesi sebebiyle tribünlerin büyük kısmı boş kaldı.

Bu yılki törenlerde gençlik değişim programı sebebiyle yurtdışından gelen 20?ye yakın yabancı öğrenci de katılarak geçit töreninde yürüyüş yaptı.

18 Mart Stadyumu’ndaki törenler, Vali Abdülkadir Atalık, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Alaeddin Sevim ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın halkın ve gençlerin bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Resmi geçit sonrasında öğrencilerin hazırladıkları gösteriler beğeniyle izlendi. Bu arada bu yılki törenlere gençlik değişim programı sebebiyle Çanakkale?ye gelen 20?ye yakın yabancı öğrenci de katıldı. Sahada yerlerini alan yabancı öğrenciler resmi geçit töreninde yürüyüş yaparak bu bayramı Türk arkadaşları ile birlikte kutladı.

Bu arada, geçtiğimiz yıllara göre bu yılki katılımın az olması sebebiyle 18 Mart stadyumundaki tribünlerin büyük kısmının boş kalması dikkat çekti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir