19 Mayıs Çan'da Törenlerle Kutlandı

19 Mayıs Çan'da Törenlerle Kutlandı
19 Mayıs 2009

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Çan’da törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenleri Atatürk Şehir Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından Çan İbrahim Bodur Stadyumu’ndaki gösteri ve kutlamalara geçildi.

Törende konuşan Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan doğan güneşin Türk Milleti’ne yeni bir kapı açtığını ve esareti ile işgali kabul etmeyen Türk Milleti’nin istiklal ve hürriyet koşusuna 19 Mayıs’ta başladığını belirtti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 90’ıncı yılı
kutlama törenlerinde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi ve Çan Anadolu Lisesi folklor gösterileri, Çan Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin güreş gösterisi, Çan Lisesi Artvin yöresi halk oyunları ve Çan Lisesi kol bastı ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi.

Öğrencilerin çeşitli gösteriler sunduğu törene, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Mehmet Bülbül, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu başta olmak üzere okul müdürleri,
ilçedeki diğer daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Nazlı Şencan isimli öğrencinin kısa süreli baygınlık geçirerek Çan İbrahim Bodur Stadyumu’nda hazır bekletilen ambulansta tedavi edildiği törenlerde, ayrıca ilçede düzenlenen sportif etkinliklerde dereceye girenlere ödül verildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir