2. Çanakkale Korolar Festivali Başladı

2. Çanakkale Korolar Festivali Başladı
10 Temmuz 2013

Çanakkale’de bu yıl ikincisi düzenlenen 2013 Çanakkale Korolar Festivali 09 Temmuz Salı günü ÇTSO Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden tam 33 koro ile toplamda bin korist 5 gün sürecek festivalin renkleri olacak. Dünyanın tanıdığı, “Avrupa Kültürünün Elçisi” ünvanıyla Bulgaristan Ulusal Radyosu Çocuk Korosu da “özel davetli” olarak festivalde yerini alacak. 5 gün boyunca düzenlenecek salon konserlerinin yanı sıra, akşam saatlerinde şehrin farklı yerlerinde sokak konserleri düzenlenecek. Halk ve turistler, bu çok sesli festivali Çanakkale’nin tarih kokan doğasında yaşama fırsatı bulacak. Festival kapsamında buluşan müzik insanları için farklı programlar da var. Uzman konuklarla uygulamalar, workshop çalışmaları, çeşitli konularda söyleşi ve sosyal sorumluluk etkinlikleri 14 Temmuz’a kadar katılımcılara açık olacak.

Sanat yönetmeni olan koroşefi Mete Gökçe önderliğinde 100’den fazla üniversite öğrencisinin organizasyonunu üstlendiği festivali Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası (ÇTSO) destekliyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir