Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2 Çocukla Sokakta Yaşam Savaşı

2 Çocukla Sokakta Yaşam Savaşı

Çanakkale?de kaldıkları çadırın yıkılmasının ardından sokakta yatıp kalkan 2 çocuklu bayanın içler acısı durumu herkesi üzüyor.

Eşinin işlediği bir suç sebebiyle cezaevine düşmesinin ardından zor durumda kalan S. D., Atatürk Mahallesinde barındığı çadırının yıkılmasının ardından 2 çocuğu ile dışarıda kaldı. Aylardır 2 çocuğu ile park ve bahçelerde yatıp kalkan S. D.?nin 2 ve 4 yaşındaki çocuklarının halini gören polisler bir süre önce aldıkları bir bebek arabasını anneye verdi. Alınan bebek arabası ile çocuklarını taşıyıp gezdiren annenin durumunu gören vatandaşlardan bazıları da zaman zaman yiyecek vererek zor durumdaki anneye sahip çıktı. Son olarak Halk Bahçesi?nde gece bir ağaç altında barınan S. D. ve 2 çocuğunun bitap hali vatandaşları harekete geçirdi. Emniyet birimlerini arayarak bu kişilerin durumunu bildiren vatandaşlar, ?Yaklaşık 1-2 yıldır bu şekilde sokaklarda yatıp kalkan kadına ve yanındaki çocuklarına sahip çıkılmalı. Özellikle bu 2 çocuğa devlet en kısa sürede el atmalı ve Esirgeme Kurumu’na göndermeli. Bu şartlar altında çocukların yaşaması çok zor. Üzerlerinde elbiseleri ve ayaklarında ayakkabıları dahi olmayan çocukların durumu çok kötü. Yetkilileri buradan göreve davet ediyoruz. Çocuklar en kısa sürede daha iyi şartlar altında yaşayabilecekleri Esirgeme Kurumu?na verilmeli. Bunun ardından anneye de barınabileceği bir yer temin edilmeli? dedi.

Zaman zaman dilencilik yaptığı da öğrenilen S. D.?nin çocuklarını da yanında bulundurmasının acındırıcı bir durum oluşturduğunu belirten vatandaşlar, ?Çocukların bu şekilde kullanılmasına karşıyız. Bu sebeple devletin gerekeni yapmasını ve çocukları anneden almasını istiyoruz? dediler.

Bu arada son olarak Halk Bahçesi?nde çocukları ve bir akrabası ile bitap halde görülen S. D., Emniyet kuvvetleri tarafından polis merkezine götürüldü.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir