2. Demircioğlu ve Setboyu Caddeleri Kavşak Projesi Çalışmaları Başladı

11 Ocak 2014

Kentin trafik yoğunluğu artan noktalarından biri haline gelen 2. Demircioğlu ve Setboyu Caddeleri arasında kavşak düzenleme projesi çalışmaları başlatıldı.

Çanakkale Belediyesi’nden çalışmalarla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

2. Demircioğlu ve Setboyu Caddeleri şehir içi trafiği gidiş ve geliş yönünde yoğun olarak kullanılmaktadır. Trafik açısından ise; Setboyu Caddesi İngiliz Mezarlığı kavşağında olumsuz etkiler yaşanmaktadır. Bununla birlikte Cuma Pazarı Otoparkının giriş ve çıkışının da bu kavşağa açılmasından dolayı hem trafik hem de can ve mal güvenliği açısından uygun olmadığından söz konusu kavşak projesi ile bu alandaki trafiğin kontrollü ve güvenli hale getirilmesi amaçlanmıştır.
Çanakkale şehir merkezinde, başta şehirlerarası seyahat otobüslerinin neden olduğu trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla, İl Trafik Komisyonu, kısa güzergah tespiti ile 2. Demircioğlu ve Setboyu Caddelerinde şehirlerarası otobüsler için yeni güzergah kararı almıştır. Bu güzergah kentimizin genelinde mevcut haliyle yoğun olarak kullanılmasına ilave olarak şehirlerarası seyahat otobüslerinin de bu güzergahı kullanmaya başlaması, ayrıca yeni Belediye Hizmet Binasının yapımının tamamlanmasına kadar, Belediye hizmetlerinin sunulabilmesi için geçici olarak taşınılacak yeni binanın da bu bölgede olması nedeniyle var olan yaya ve araç trafik yoğunluğunun artacağından dolayı daha kontrollü ve güvenli bir kavşak ihtiyacı doğmuştur.
Bu ihtiyaç doğrultusunda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından mevcut caddelere uygun şekilde hazırlanan kavşak düzenleme projesi, Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca değerlendirilerek 29.04.2013 tarih ve 862 sayılı kararıyla uygun bulunmuştur. Ocak ayı itibariyle de kavşak düzenleme çalışmalarına başlanmıştır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir