Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
2015’de Barış Senfonisi Kuruluyor

2015’de Barış Senfonisi Kuruluyor

Vali Güngör Azim Tuna Canberre’da Devlet ve törenler konulu toplantıda Avustralya Gazi İşleri Bakanı Warren Snowdon, Yeni Zelanda Savunma Bakanı Nathan Guy, T.C Büyükelçisi Reha Keskintepe ile öğlen saatlerinde bir toplantı gerçekleştirdi. Ardından Emekli Korgeneral ve Anzak Anma Törenleri 100. yıl komitesi Baş. Angus Huston, Gezi İşleri Bakanlığı Müşt. Jan Campbell, Gazi İşleri Bakanı Müst. Yard. Tim Evans ile 2015 yılında gerçekleştirilecek olan 100. yıl kutlamaları ele alındı.

Vali Tuna; Etkinliklerin sadece 24-25 Nisan’da düzenlenen anma seremonileriyle sınırlı kalmaması gerektiğini ifade etti. Avustralya, Yeni Zelanda ve Türkiye’nin içerisinde yer aldığı savaşa katılan ülkelerin de içinde bulunduğu bir Barış korosunun ‘Senfonisinin’ kurulması projesini paylaştı. Oluşturulacak senfoninin, her bir ülkede konser gerçekleştirmesini dile getirdi. Ayrıca, 2015’e yönelik kapsamlı projelerin olduğu, bunların da olgunlaştırılarak, hem Avustralya ve Yeni Zellanda hükümetleriyle, hem de kendi kamuoyumuzla paylaşacağını ifade etti.

İngilizce Atatürk kitaplarını hediye eden Vali Tuna, akşam eski konsolos Andrew Koc Mcdonald ile yemekte görüştü.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir