23-24 Nisan Tarihlerinde Tahta At Çocuk Şenliği Düzenlenecek

23-24 Nisan Tarihlerinde Tahta At Çocuk Şenliği Düzenlenecek
19 Nisan 2014

Çanakkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kentli çocuklar için çok sayıda etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kentin çeşitli noktalarında düzenlenecek zengin içerikli etkinlikler ile çocuklar keyifli vakit geçirerek hem eğlenecek hem diğer arkadaşları ile kaynaşma imkanı bulacak.

Çocukların bu anlamlı günde doyasıya eğlenmeleri, el emeklerini ve becerilerini sergileyebilmeleri için Çanakkale Belediyesi tarafından 23-24 Nisan tarihlerinde Tahta At Çocuk Şenliği düzenlenecek. Halk Bahçesi’nde gerçekleşecek etkinlikler kapsamında, kurulacak olan şişme oyun parklarında çocuklar doyasıya eğlenme fırsatı bulabilecek, bunun yanı sıra düzenlenecek olan sergiler ve gösteriler ile yetenekler sergilenecek. Tahta At Çocuk Şenliği kapsamında tiyatro oyunları ve müzik dinletileri de etkinlik programında yer alacak. İki gün boyunca sürecek etkinlikler, 13.00-19.00 saatleri arasında Halk Bahçesinde çocukların katılımına açık olacak.

‘İçindeki Çocuğu Çıkart-Minderini Kap da Gel’
Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çanakkale Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Kemalpaşa Mahalle Meclisi Sokaklar Çiçek Açıyor Çalışma Grubu tarafından 19 Nisan Cumartesi günü 14.00-21.30 saatleri arasında Kemalpaşa Mahallesi Aslan Abla Sokak’ta da bir dizi etkinlik düzenlenecek. Hem yetişkin hem de çocukların katılabileceği ‘İçindeki Çocuğu Çıkart-Minderini Kap da Gel’ isimli etkinlikte müzik ve dans, eski çocuk oyunları, taş boyama, çiçek ekimi ve patlamış mısır eşliğinde çocuk filmi gösterimi yer alacak.

Özgürlük Parkı’nda Çocuk Şenlikleri
Aynı zamanda, 20 Nisan Pazar günü 13.00-16.00 saatleri arasında ise Çanakkale Kent Konseyi, Esenler Mahalle Meclisi, Çocuk Meclisi ve Eğitim İçin Gönüllü Destek Programı tarafından, Özgürlük Parkı’nda Çocuk Şenlikleri düzenlenecek. Bu etkinlikler çerçevesinde ise, uçurtma uçurma, kum ve yüz boyama, eski çocuk oyunları, müzik ve dans ile çeşitli yarışmaların düzenleneceği keyifli bir gün geçirme imkanı sunulacak.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir