24. Vergi Haftası Başladı

25 Şubat 2013

Vergi Haftası Çanakkale’de de çeşitli etkinlerle kutlanmaya başladı. Cumhuriyet Meydanı’na konulan çelenklerin ardından Defterdar Sacide Şakar başkanlığında ziyaretler gerçekleştirildi.

24. Vergi Haftası, Defterdar Sacide Şakar, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Ticaret Borsası temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

25 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası kapsamında İl Defterdarı Sacide Şakar ve beraberindeki heyet Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti. Günün anısına Vali Güngör Azim Tuna’ya tabak hediye eden İl Defterdarı Sacide Şakar, Çanakkale’de vergi bilincinin yüksek olduğunu söyledi. Bir hafta boyunca sürecek olan Vergi Haftası etkinlikleriyle ilgili bilgi veren İl Defterdarı Sacide Şakar, kamuoyuna yönelik etkinliklerde bulanacaklarını da ifade etti. Hafta boyunca meslek örgütlerine yönelik ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Şakar, vergi rekortmenleri plaket töreni yapacaklarını dile getirdi. Ziyarette, yapılan eğitim çalışmalarıyla vergi bilincinin kazandırılmasının önemine değinen Vali Güngör Azim Tuna ise, devletin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu olduğunu söyledi. Türkiye’de vergi konusunda önemli mesafelerin kat edildiğini vurgulayan Vali Güngör Azim Tuna, Vergi Haftası’nı kutladı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir