Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile gerçekleştirilen 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri kapsamında 25 Mart 2014 Salı günü “Kapıların Dışında” adlı tiyatro oyunu izleyici ile buluştu.

Yolcu Tiyatro tarafından Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahnelenen oyun Alman Yazar Wolfgang Borchert’in imzasını taşıyor. Üç yıl cephede savaştıktan sonra yaralı bir şekilde evine geri dönen askerin psikolojisi üzerinden savaş, savaşın insanlar üzerindeki etkisi, var olma ve yok olma anlatılıyor. Oyunda dekor olarak kullanılan 3D animasyon gösteri ile birlikte bir bütün olarak ilerleyen oyuncular başarılı performansları ile savaşın yarattığı ağır psikolojik durumları izleyiciye oyunun her dakikasında yansıttı.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri 27 Mart 2014 tarihinde Terzioğlu Kampüsü GSF Tiyatro Salonu’nda Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü’nün sahneleyeceği “Vişne Bahçesi” adlı oyun ile sona erecek.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir