3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
03 Aralık 2008

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Çanakkale’deki engelliler el emeği göz nuru dökerek yaptıkları eserleri beğeniye sundu.

Sabah gerçekleştirilen tören, Atatürk anıtına çelenklerin konulması ve saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Engelliler Meclisi adına törende bir konuşma yapan Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı Ümit Burunlular, 2005 yılında çıkarılan Özürlüler Kanunu’nun engelliler için kağıt üzerinde kaldığını belirterek, “Aradan geçen bu 3 yıla yakın süre bu hak ve kazanımların hayata geçirilmediğini bize açıkça gösteriyor. Bizler bu kanunun işler hale getirilmesini istiyoruz” dedi.

Törene Çanakkale Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya ve Tahir Demir, Emniyet Müdürü İhsan Ünal, CHP İl Başkanı Serdar Soydan ile engelliler katıldı. Katılımcılar daha sonra sahil kesiminden yürüyerek sosyal tesislerde yapılan etkinliğe katıldı. Özel Rehabilitasyon Merkezleri ,Zihinsel Engelliler Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi çorap standının açılışının ardından ise müzik dinletisi yapıldı. Engellilerin standlarındaki eserleri beğeni ile takip eden konuklar, engellileri kutladılar. Etkinlik ikram ile sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir