3. Atikhisar Kır Şenliği Düzenlendi

06 Mayıs 2013

Bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Atikhisar Kır Şenlikleri” programı 04 Mayıs Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Basın Açıklaması ve Çevre Yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasına katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kentliye Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da destek verdi.

Basın Açıklaması’nın ardından katılımcılar ellerindeki pankart ve dövizlerle, Cumhuriyet Meydanı’ndan Golf Çay Bahçesi’ne kadar yürüdü. 5 Mayıs Pazar günü ise Kayadere Köyü’nde büyük bir katılım ile 3. Atikhisar Kır Şenliği gerçekleştirildi.

Kazdağları Çığlık Atıyor
Bu sene “Atikhisar, Atık Hisar Olmasın ve Kazdağları Çığlık Atıyor” sloganı ile düzenlenen kır şenliğine katılan çevreciler, yöre halkı ve duyarlı Çanakkaleliler, sloganlar ile “Çanakkale’nin tek su kaynağını koruyacağız” dediler.

Şenliğe, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hamza Karagöz de katılarak destek verdi.

Şenlikte yaptığı konuşmada Atikhisar Barajı’nın Çanakkale’nin en önemli ve tek su kaynağı olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Atikhisar Barajı Çanakkale’nin tek su kaynağıdır ve bu baraj madencilik faaliyetleri yüzünden tehlike altındadır. Altın madencilerinin siyanür ile kirlettikleri topraklardan geçen ve Atikhisarı besleyen yer altı suları, Atikhisar barajına ulaşırsa bu barajdan su kullanamayız. Atikhisar barajını bu tehlikeden ve Kaz Dağını altın madencilerinden korumak için mücadelemize her zaman devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından pilav ikramı yapılan şenliğe katılanlar müzik eşliğinde eğlendiler.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir