3. Biohukuk Buluşması Ayvacık’ta Gerçekleştirildi

3. Biohukuk Buluşması Ayvacık’ta Gerçekleştirildi
05 Eylül 2014

İstanbul Medipol Üniversitesi Biohukuk Araştırma Merkezi ve Ayvacık Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Biohukuk ? İnsan Ruhu” temalı etkinlik dün Ayvacık İlçesine bağlı Sivrice bölgesinde başladı. Programın açılışını Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin gerçekleştirdi.

Ayvacık Belediyesi ev sahipliğinde her yıl sonbahar mevsiminde Istanbul Medipol Üniversitesi Biohukuk Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Biohukuk Perspektifiyle ? İnsan Türü” konulu ulusal konferans başladı. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar ve çok sayıda akademisyenin katıldığı toplantı Prof. Dr. Yücel Sayman tarafından organize edildi. Ülkemizde konuyla ilgili hukuk ve tıp uzmanlarının buluştuğu etkinliğin açılışını yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Bölgemizde böylesine önemli bir etkinliğin düzenlenmesi ve buna bizim evsahipliği yapıyor olmamız bizleri son derece memnun ediyor. Ülkemizin değerli akademisyenlerinin bölgemize gelerek her yıl değişen gelişen Ayvacık’ı gözlemlemeleri ve farklılıkları bize aktarmaları önemli bir olgudur. Biohukuk Dünya çapında henüz yeni tartışılmakta olan bir konu, ve ülkemizde ilk kez Ayvacık’ta konuşulması bizler için önemlidir. Ayvacık’ta kanalizasyon, içme suyu altyapı çalışmaları gibi temel görevlerimizi gerçekleştirirken bilime ve akedemisyenlere olan katkılarımız devam edecektir” dedi.

Programın organizasyonu ve evsahipliğini de yapan Prof. Dr. Yücel Sayman ise, “Ayvacık bölgesinde akademisyenlerimizle böylesine özel ve önemli bir konuyu tartışmaktan, burada olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir