3. Grup Girişimcilik Kursunun Açılışı Yapıldı

09 Mayıs 2013

Çanakkale il merkezinde 3. Grup olarak düzenlenen Girişimcilik Kursunun açılışı yapıldı. 6 Mayıs – 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek kursa 25 öğrenci katılıyor.

İŞKUR ve KOSGEB birlikteliğiyle düzenlenen Girişimcilik kurslarında kursiyerlere bilgiler verilip, soruları cevaplandırılıyor. Kadınların ağırlıklı olarak yer aldığı kurs açılışında konuşma yapan Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Berrin H. Çetin; cep harçlıkları, düzenlenecek sertifikalar ve İŞKUR hakkında bilgiler verdi. KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel ise kurs sonunda iş yeri kuran girişimcilere verilecek destekler ile ilgili bilgiler verdi ve sorular cevaplandırıldı.

Son grup olarak planlanan 4. Grup Girişimcilik Eğitimlerinin 27 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Kurslarla ilgili şu bilgilere yer verildi;

“İşsizlerin, iş planına dayalı iş kurma ve yönetme hususlarında eğitilmesi, iş planlarını oluşturmaları, KOSGEB ve benzeri finansman kaynaklarına erişimlerini kolaylaştırmak için Girişimcilik Kursları düzenlenmektedir. Düzenlenmekte olan Girişimcilik eğitim programları kapsamında 8 grupta toplam 200 işsiz bu eğitimden faydalanabilecektir. Eğitimler 70 saat sürecektir, kursiyerler kurs süresince günlük 20 TL cep harçlığı ödenmekte ve aynı zamanda iş kazası meslek hastalığı sigorta primleri yatırılmaktadır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir